Balinančios dantų pudros: realybe, ar komercinis triukas?

Pastaraisiais metais smarkiai populiarėjant dantų balinimui visame pasaulyje, tendencijos neapleidžia ir Lietuvos. Todėl ne tik specialistai bando pasiūlyti klientų poreikius atitinkančias paslaugas, nesnaudžia ir verslininkai. Todėl vis dažniau interneto erdvėje atsiranda siūlymai išbandyti iki šiol netgi niekam nežinotus dantų balinimo produktus. Pavyzdžiui, dantų balinimo pudras, kurios, kaip teigiama, efektą leidžia pamatyti kone iš karto. Ar verta pasitikėti tokiomis reklamomis?

Skaityti toliau

Odotontologija tampa skaitmenine

XXI amžius visame pasaulyje vadinamas technologijų epocha, mat technika dideliais šuoliais žengia pirmyn, įvairūs prietaisai nuolat tobulėja ir prisitaiko net prie aukščiausių kokybės reikalavimų. Odontologijos sritis ne išimtis. Čia taip pat nuolat atsiranda naujų šiuolaikiškų sprendimų, padedančių suteikti pacientams aukščiausią gydymo kokybę. Modernūs sprendimai odontologiją praturtina skaitmeninėmis technologijomis.

Skaityti toliau

Įdomūs ir keisti išradimai dantims

Rūpintis savo dantimis žmonės pradėjo dar senosiose civilizacijose. Manoma, jog pirmasis odontologas pasaulyje gyveno dar Egipte, tad per visą odontologijos istoriją smarkiai keitėsi ne tik priemonės dantims, bet ir radosi naujų gydymo būtų. Šiuolaikinės technologijos žengia dar toliau ir dantų priežiūrai bei gydymui siūlo įvairius išradimus. Kviečiame su keliais iš jų susipažinti. Kai kuriais net sudėtinga patikėti.

Skaityti toliau

Šių dienų realybė: vietoj plombos save taisantys dantys?

Dantų plombavimas – itin dažna atliekama gydytojo odontologo. Tai dantų gydymas, kurio prireikti gali bet kuriame paciento amžiuje. Skylutės dantyse atsiranda dėl įvairiausių priežasčių ir priklausomai nuo jų sudėtingumo ir gylio, gali būti taisomos taikant estetinį plombavimą arba dantų šaknų valymą, jei gedimas įsisenėjo ir pasiekė pulpą. Tačiau nuo šiol odontologai gali tikėtis, jog tokių procedūrų pacientams reikės vis mažiau, mat pasaulį sudrebino žinia, jog atrasta medžiaga, galinti be plombos užtaisyti danties skylutę.

Skaityti toliau

Ar šiandien dar reikia saugoti vaikų dantis nuo saldumynų?

Daugelis vyresnės kartos žmonių bei šiuo metu atžalas auginančių tėvų vis dar augo tokioje visuomenėje, kurioje suaugę žmonės nuolat drausdavo vaikams piktnaudžiauti saldumynais. „Nuo saldainių iškris dantukai“, frazę turbūt teko girdėti kiekvienam šiandien jau savo atžalų turinčiam tėvui. Tačiau ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje besikeičiant technologijoms ir žmonių gyvensenai, argi dar reikia saugoti vaikus nuo saldumynų?

Skaityti toliau