3 dantų priežiūros paslaptys, padedančios apsisaugoti nuo virusų ir burnos ertmės ligų - Dentastra.lt

3 dantų priežiūros paslaptys, padedančios apsisaugoti nuo virusų ir burnos ertmės ligų

Ne paslaptis, kad virusinės ligos plinta oro lašeliniu būdu – patekdamos į nosį, burną ir įsikurdamos gleivinėje arba kvėpavimo takuose. Tinkama burnos higiena padeda išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir apsisaugoti nuo virusų – sudaryti jiems nepalankią terpę plisti ir sukelti uždegimą. Kokios burnos priežiūros priemonės padeda kovoti su virusais ir burnos ertmės ligomis?

Specialus burnos skalavimo skystis

Burnos skalavimo skystis yra puikiai visiems pažįstama burnos higienos priemonė, padedanti apsaugoti dantis nuo ėduonies, apnašų ir užtikrinanti gaivų burnos kvapą. Tačiau siekiant apsisaugoti nuo virusinių ligų, paprasto skalavimo skysčio nepakaks – tam prireiks antibakterinio skysčio.

Pagrindinis ingredientas, kurio turėtumėte ieškoti antibakterinių burnos skalavimo skysčių sudėtyje, yra chlorheksidinas. Ši antibakterinių savybių turinti medžiaga pasižymi ilgalaikiu priešuždegiminiu poveikiu, pagerina dantenų būklę sergant ūminėmis dantenų ligomis, padeda kovoti su nemaloniu burnos kvapu ir apsaugo nuo dantų ėduonies.

Dar vienas puikus pasirinkimas – burnos skalavimo skystis ne tik su chlorheksidinu, bet ir su cetilperidinio chlorido tirpalu (CPC), kuris didina chlorheksidino poveikį – pašalina toksinus, išsiskiriančius žūnant virusinėms bakterijoms burnoje.

Tačiau klinikos „Dentastra“ specialistai primena, kad šiuos burnos skalavimo skysčius reikėtų naudoti saikingai – ne ilgiau kaip 2 savaites, kadangi ilgalaikis jų naudojimas gali nežymiai keisti dantų spalvą. Patartina šiuos skalavimo skyčius naudoti sergant arba jaučiant pirmuosius peršalimo simptomus.

Probiotikai

Burnos ertmėje kaupiasi apie 800 skirtingų rūšių bakterijų. Sveikiems dantims ir dantenoms be galo svarbi subalansuota burnos mikroflora, galinti apsaugoti burnos gleivinę nuo ligų.
Tyrinėjant probiotikus (gerąsias bakterijas) paaiškėjo, kad jie naudingi ir burnos ertmės sveikatai. Nors probiotikų naudojimas šiuo tikslu yra gana naujas, gydytojai odontologai neabejoja jų nauda kontroliuojant ne tik virusus, bet ir įvairias burnos ertmės ligas – dantų ėduonį, periodontitą, parodontozę. Probiotikai mažina apnašų kaupimąsi, efektyviai apsaugo nuo dantų ligų, gerina dantenų būklę, apsaugo nuo prasto burnos kvapo, palaiko sveiką burnos bakterijų balansą.

Subalansuota burnos pH

pH parodo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą mūsų organizme. Burnos ertmės rūgštingumas paprastai svyruoja nuo 6,2 iki 7,8 pH. Burnos pH keičiasi, kai vartojate daug cukraus, krakmolo turinčius maisto produktus. Tuomet pH krenta, o rūgštinėje terpėje susidaro palankesnės sąlygos kauptis bakterijoms ir susidaryti apnašoms. Subalansuoti pH galima šarmo turinčiais maisto papildais, tačiau tam pakanka ir kruopščios dantų priežiūros.

Jeigu norėtumėte sužinoti daugiau apie skalavimo skysčius, probiotikus ar kitas priemones, padedančias apsisaugoti nuo virusų ir burnos ertmės ligų, Jus mielai pakonsultuos mūsų klinikos specialistai. Laukiame konsultacijoje klinikoje „Dentastra“!

Plačiau