5 patarimai švarioms dantų tiesinimo kapoms - Dentastra.lt

5 patarimai švarioms dantų tiesinimo kapoms

Tyrimai rodo, kad ortodontinis gydymas nematomomis dantų tiesinimo kapomis vyksta greičiau ir efektyviau nei breketais. Tai – išties patikimas metodas, garantuojantis, kad dantų tiesinimo procesas praeis be nemalonių pojūčių. Tačiau kokia turėtų būti nematomų kapų priežiūra? Atsakome!

Ar kapas būtina valyti?

Dantų tiesinimo kapos – ortodontinis aparatas, kuris ne tik greitai bei nepastebimai tiesina dantis, bet ir nesukelia jokio diskomforto: kapos išimamos valgymo bei dantų valymo metu, todėl galima mėgautis bet kokiu maistu, o dantų priežiūros rutina išlieka tokia pati, kaip ir anksčiau. Ar tai reiškia, kad dantų tiesinimo kapoms priežiūra nereikalinga?/p>

Deja, tai – mitas. Klinikinės, kosmetinės ir tiriamosios dermatologijos žurnale (JAV) publikuotas tyrimas, kurio metu nagrinėta pacientų, dėvinčių dantų tiesinimo kapas, dantų bei burnos ertmės sveikata. Mokslininkai nustatė, kad neatliekant tinkamos priežiūros, dantų tiesinimo kapose kaupiasi įvairūs mikroorganizmai bei bakterijos, galintys sukelti dantų ir dantenų ligas. Nevalant kapų, seka ir kiti nepageidaujami veiksniai: kapos pagelsta, praranda skaidrumą, ima atrodyti neestetiškai.

Nematomos dantų tiesinimo kapos išliks skaidrios ir apsaugotos, jei vadovausitės šiais patarimais:

  • Kapas plaukite kasdien – nors kapos tiesiogiai nekontaktuoja su maistu, jose gali „apsigyventi“ paciento burnos ertmėje esantys mikroorganizmai.
  • Ne tik skalaukite, bet ir valykite – kapų vien praskalauti vandeniu tikrai neužteks: kaip ir savo dantis, tiesinimo kapas kruopščiai valykite šepetėliu ir dantų pasta.
  • Švelnus muilas – alternatyva dantų pastai – švelnus muilas turi antibakterinių ir dezinfekcinių savybių, todėl kapas nuvalo ne prasčiau nei dantų pasta. Tiesa, labai svarbu, kad muilas būtų neutralus ir bekvapis!
  • Specialūs valymo kristalai/tabletės – tyrimai rodo, kad maksimalią švarą užtikrina specialiai kapų priežiūrai skirti valomieji kristalai ar tabletės.
  • Pagalvokite apie papildomas priemones – siekiant efektyviausio valymo, galima įsigyti visą dantų tiesinimo kapų priežiūros rinkinį – nuo specialaus šepetėlio, iki antibakterinio valiklio.

Jeigu turite daugiau klausimų apie nematomas dantų tiesinimo kapas, susisiekite su patyrusiais klinikos Dentastra specialistais – atsakysime nedelsiant ir rasime geriausią išeitį visais klausimais!

Plačiau