Pastaraisiais metais smarkiai populiarėjant dantų balinimui visame pasaulyje, tendencijos neapleidžia ir Lietuvos. Todėl ne tik specialistai bando pasiūlyti klientų poreikius atitinkančias paslaugas, nesnaudžia ir verslininkai. Todėl vis dažniau interneto erdvėje atsiranda siūlymai išbandyti iki šiol netgi niekam nežinotus dantų balinimo produktus. Pavyzdžiui, dantų balinimo pudras, kurios, kaip teigiama, efektą leidžia pamatyti kone iš karto. Ar verta pasitikėti tokiomis reklamomis?

Naujai atrasta sena?

Labai dažnai šių populiarių dantų balinimo pudrų pagrindine veikliąja medžiaga yra aktyvinta anglis. Taip taip, tai ta pati medžiaga, kuri iki šiol buvo plačiai žinoma ir naudojama tuomet, kai streikuoja virškinimas ar net apnuodijamas skrandis. Aktyvinta anglis padeda pasisavinti reikalingas medžiagas bei pagreitina virškinimo procesus, todėl tai dažnu atveju tampa pirmąja pagalba pajutus nemalonius pojūčius skrandžio srityje.

Tačiau kaip anglis gali padėti dantų balinime? Ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse internautai drąsiai bando naujus populiarius produktus, o verslininkai naudojasi tikru populiarumo bumu ir nuolat reklamuoja stebuklinguosius anglies balinimo produktus. Prie tokių produktų dažnai puikuojasi aprašai, esą tai visiškai natūralios dantų balinimo priemonės, kurių efektas, nepatikėsite, matomas iš karto.

Stebuklų nebūna

Atsakymas, žinoma, tikrai neslypi kažkur anapus ir jokių stebuklų rinka nepristato. Dažnu atveju tokių juoda spalva pasižyminčių balinamųjų pudrų sudedamoji dalis ir yra jau minėta aktyvinta anglis, kartais maišoma su natūraliomis kokoso dalimis. Mitų apie anglies savybes balinti dantis odontologai girdi jau senai, tačiau įspėja nesivadovauti tik gandais, nes iki šiol nėra jokių moksliškų tyrimų, kuriais būtų tikrinamos tokių produktų balinamosios savybės.

Tačiau odontologai kol kas vieningai tikina susilaikantys nuo tokių priemonių rekomendacijų ir pagyrų joms. Mat faktas, jog balinamasis efektas dantims su tokiomis pudromis gali būti suteikiamas gali būti tikras, tačiau baltumo kaina gali būti labai skaudi, o laiko atgal nebeatsuksite. Danų valymas anglies praturtintomis medžiagomis, nesvarbu, pudrą naudosite prieš valantis dantis pasta ar kartu su pasta, veikia ne kaip kitaip, o paprastu mechaniniu būdu. Tokios priemonės tiesiog nutrina danties paviršių kartu su visomis dėmėmis, todėl spalva tampa baltesnė. Tačiau tai prilygsta dantų trynimui švitriniu paviršiumi ir gali pasibaigti rimtomis pasekmėmis. Nuo dantų pašalinę paviršinį sluoksnį susidursite su tokiomis problemomis kaip dantų jautrumas ir netgi galite pastebėti, jog neseniai baltai atrodė dantys ima prarasti spalvą daug greičiau nei ankščiau.

Ar verta išbandyti?

Žinoma, jog žmonės dažnai linkę išbandyti naujoves, tačiau odontologai įspėja pagalvoti apie pasekmes, nes jos gali būti liūdnos. Tačiau jeigu ir šie argumentai jūsų neįtikina, prieš užsisakydami naują balinamąją priemonę, pirmiausia pagalvokite apie tai, kur galima tokių priemonių įsigyti. Argi ne keista, jog taip efektyviai balinančios pudros nerasite jokioje profesionalioje odontologijos klinikoje ar netgi vaistinėje? Dažnu atveju tokius produktus platina pseudoverslininkai, turintys savo parduotuvėje vos vieną prekę arba visiškai paprasti fiziniai asmenys. Tad nereikėtų tikėtis, jog jų platinama produkcija atitiks aukščiausius kokybės standartus, o ir apie vartotojų teises tokiu atveju, ko gero, reikėtų pamiršti.