Dantų tiesinimas kapomis. Kuo jis ypatingas? - Dentastra.lt

Dantų tiesinimas kapomis. Kuo jis ypatingas?

Tiesi, simetriška šypsena be tarpelių ir sąkandžio problemų – kiekvieno siekiamybė. Šiais laikais ištaisyti šią problemą nėra taip sunku. Tiesią šypseną galima susigrąžinti po dantų tiesinimo kapomis. Kuo ypatingas šis dantų tiesinimo būdas?

Kas yra kapos?

Iki šiol daugeliui dantų tiesinimas asocijuojasi su burnos gleivinę braižančiais metaliniais breketais. Tačiau dabar, norėdami pradėti ortodontinį gydymą, nebūtinai turite rinktis breketus. Alternatyva, kurią pamėgo jau daugelis mūsų klinikos pacientų, yra nematomos dantų tiesinimo kapos.

Tai inovatyvus ortodontinis gydymas permatomomis, specialiai pagal Jūsų sąkandį sukurtomis restauracijomis. Kapos yra itin plonos ir lengvos, jas patogu nešioti ir prižiūrėti.
Dar vienas kapų privalumas, kuriuo džiaugiasi pacientai, yra tas, kad kapos yra permatomos ir aplinkiniams beveik nepastebimos. Taigi kapos labai nesunkiai tampa rutinos dalimi suteikdamos maksimaliai estetišką vaizdą ir komfortą.

Gydymo ypatumai

Kapos ypatingos tuo, kad po truputį stumia dantis į taisyklingas vietas nesukeldamos pernelyg didelio diskomforto. Jos tokios pat efektyvios ir suteikiančios puikius rezultatus kaip ir breketai. Skirtumas tas, kad kapos žymiai patogesnės.

Gydymo laikas užtrunka priklausomai nuo Jūsų situacijos. Paprastai tiesinimas gali užtrukti nuo 6–18 mėnesių, tačiau pirmieji rezultatai pradeda matytis jau po kelių mėnesių. Gydymas planuojamas itin greitai – skaitmeniniu intraoraliniu skeneriu skanuojami dantys, kurių vaizdas nesunkiai perkeliamas į kompiuterio ekraną, atliekama kompiuterinė tomografija, kitos fotografijos. Tokiu būdu gydytojas įvertina, kiek laiko truks gydymas. Visiems tyrimams atlikti paprastai užtenka vos 15–30 min.

Kapos sėkmingai pritaikomos įvairių amžių pacientams. Dažniausiai jomis labiausiai džiaugiasi daug keliaujantys, intensyviai sportuojantys žmonės, kadangi kapos bet kuriuo metu lengvai išsiima, o svarbiausia – netrukdo atlikti įprastinių veiklų.

Kapų priežūra

Kapas lengva prižiūrėti, nes jas dėvint nereikia keisti savo kasdienės dantų priežiūros įpročių. Pakanka valyti dantis su minkštu dantų šepetėliu, naudoti neabrazyvią dantų pastą, dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį.

Kapas prižiūrėti taip pat nesunku – pakanka valyti šepetėliu (tiesa, ne tuo pačiu, kuriuo valote dantis) ir pasta. Tuo metu, kai kapų nenešiojate, jas laikykite specialioje, joms pritaikytoje dėžutėje.

Tam, kad kapos tarnautų kuo ilgiau, nerekomenduojama valgyti ir gerti kontrastingai šaltų ir karštų maisto produktų ir gėrimų. Taip pat vertėtų vengti rūkymo ir atsisakyti įpročio nuolat kramtyti kramtomąją gumą.

Taigi, dėl patogumo, paprastos priežiūros ir efektyvių rezultatų, ortodontinis gydymas nematomomis dantų tiesinimo kapomis ne veltui pramintas bene inovatyviausia technologija, leidžiančia per ganėtinai trumpą laiką pasiekti tiesesnę šypseną. Laukiame Jūsų konsultacijoje klinikoje „Dentastra“, kurios metu pateiksime daugiau naudingos informacijos apie kapas!

Plačiau