Estetinis dantų plombavimas. Kuo išskirtinė ši procedūra? - Dentastra.lt

Estetinis dantų plombavimas. Kuo išskirtinė ši procedūra?

Turėti tvarkingus, gražius dantis – kiekvieno iš mūsų natūralus noras. Deja, ne visus gamta apdovanoja pavyzdine šypsena. Tokiu atveju Jums gali padėti medicina. Šiame straipsnyje pasakojame apie estetinį dantų plombavimą ir kuo jis gali būti mums naudingas.

Estetinis dantų plombavimas – tai nesudėtinga procedūra, kurios metu yra atkuriami pažeisti dantų audiniai ir tuo pačiu dantims suteikiama patrauklesnė išvaizda. Šio plombavimo dėka gali būti pataisomi nedideli ir vidutiniai dantų defektai.

Estetinį plombavimą rekomenduojama atlikti, jei pažeisti priekiniai ar kiti ypatingai gerai matomi dantys, siekiant pašviesinti dantų spalvą, pakeisti formą, pailginti, jei jie yra sutrumpėję, sumažinti tarpus tarp dantų.

Taip pat jį galima rinktis, norint sustiprinti dantis, kai paciento dantys yra įskilę ar yrantys, nes estetinis plombavimas linkusius trupėti dantis apsaugo nuo tolimesnio irimo. Be to, estetiškai plombuoti dantys tampa atsparesni ėduoniui, sumažėja skylučių atsiradimo tikimybė.

Šis plombavimas saugo dantis nuo išorinių veiksnių, tad tai gali būti sprendimas žmonėms, turintiems jautrius dantis.

Kadangi estetinis plombavimas atliekamas medžiagas klojant sluoksniais, restauruoti dantys atrodo natūraliai – išlaikomas danties skaidrumas, taip pat atkuriama natūrali danties forma, anatomiškai tiksliai atkartojamos visos smulkiausios detalės: dantų struktūra, vagelės ir kauburėliai.

Estetiškai atkurtų dantų spalvą stengiamasi išlaikyti artimą natūraliems dantims, nebent paciento dantys būna stipriai paveikti ėduonies ar žalingų įpročių.
Estetinis plombavimas atliekamas labai minimaliai šlifuojant dantų paviršių, todėl ši procedūra yra visiškai saugi dantims.

Procedūros trukmė kiekvienu atveju yra individuali ir priklauso nuo dantų būklės bei atkuriamų dantų skaičiaus. Paprastai vieno danties atkūrimui skiriama ne daugiau dviejų valandų, tad vieno vizito metu dažniausiai estetiškai suplombuojama iki 4 dantų.

Estetinis plombavimas yra ilgalaikis sprendimas: tinkamai prižiūrimos plombos tarnauja maždaug 6-8 metus. Tiesa, kartą per metus atliktas restauracijas patariama iš naujo nupoliruoti, kad jos neprarastų blizgesio.

Jei vis dar turite su estetiniu dantų plombavimu susijusių klausimų, užsukite į kliniką „Dentastra“ ir mūsų specialistai pasistengs į juos visus atsakyti.

Plačiau