Rūpintis savo dantimis žmonės pradėjo dar senosiose civilizacijose. Manoma, jog pirmasis odontologas pasaulyje gyveno dar Egipte, tad per visą odontologijos istoriją smarkiai keitėsi ne tik priemonės dantims, bet ir radosi naujų gydymo būtų. Šiuolaikinės technologijos žengia dar toliau ir dantų priežiūrai bei gydymui siūlo įvairius išradimus. Kviečiame su keliais iš jų susipažinti. Kai kuriais net sudėtinga patikėti.

Pavyzdžiui, ar žinojote, jog Didžiojoje Britanijoje dalis žmonių jau seniai pamiršo apie vizitą pas odontologą? Svarstote, kodėl? Nuolat brangstant paslaugoms, dantų gydymas kai kuriems žmonėms Anglijoje tapo per brangi paslauga ir šie negalėjo sau leisti lankytis odontologijos klinikose. Tad verslininkai greitai užčiuopė naują nišą ir ėmė gaminti įrankius dantų gydymui. Tai pigesnė alternatyva dantų gydymui odontologijos kabinete, nes pacientai dantis gali tvarkyti sau patys. Tiesa, ar rezultatas tikrai bus to vertas, kyla daug klausimų.

Kitas įdomus išradimas, susijęs su dantų priežiūra, gimė Kinijoje. Kaip žinia, čia žmonės labai taupo savo laiką, nuolat stengiasi viską daryti efektyviai ir kuo įmanoma paprasčiau. Tad visai neseniai jie nusprendė atsisakyti žalingo įpročio krapštyti dantis ir nusprendė tam sukurti išradimą – mini dantų šepetėlį, kurį galima užmauti ant piršto. Po užkandžiavimo ar maisto galite užsimauti nedidelį šepetėlį ir pašalinti susikaupusius nešvarumus.

Laiko sutaupyti gali ir kitas išradimas, susijęs su Jūsų dantimis. Tai į dantį įmontuojamas telefono mikrofonas. Įvairiose pažengusiose pasaulio šalyse jau ieškoma būdų, kaip kovoti su nuolat žmonėms išsivystančia priklausomybe nuo telefono, nuolat ieškoma būdų atitraukti žmonių žvilgsnius nuo išmaniųjų įrenginių ekranų. Vienas iš tokių būdų yra mikrofonas dantyje. Norint kalbėti telefonu, nebereikia jo laikyti rankose. Tai tarsi naujosios kartos laisvų rankų įranga. Tik sumontuota Jūsų dantyse. Ar galite patikėti?

Žinoma, mokslas nesnaudžia ir vis dažniau pasiūlo šiuolaikiškų išradimų, kurie ne tik palengvina žmonių dantų priežiūrą, bet ir pagelbsti gydant dantis. Pavyzdžiui, jau kuris laikas pasaulyje atsirado nauja dantų gydymo metodika, kuri užtikrina, kad pacientai po procedūrų odontologo kabinete nejaustų nemalonių jausmų ir skausmo. Turbūt kiekvienam yra buvę atvejų, kai po sudėtingesnių dantų taisymų išėjus iš odontologijos klinikos ir nustojus veikti nuskausminamiesiems, pradeda kamuoti nemalonus dantų skausmas. Tam atėjo pabaiga. Pasaulyje jau egzistuoja dantų implantai, kurie yra pripildyti vaistų. Odontologui pakanka tinkamai užprogramuoti, reikalingu metu vaistai paskleidžiami ir skausmo kaip nebūta. Nebereikia keltis naktį išgerti vaistų ir ieškoti stiklinės vandens.

Tiesa, dar vienas išradimas gal ir skambiai vadinamas išradimu, tačiau tai įdomu žinoti kiekvienam, besidominčiam odontologiją. Tai faktas apie 1994 m. pabėgimą iš kalėjimo, kuomet vienas kalinys ne iš ko kito, o iš dantų siūlo pasigamino virvę ir taip paspruko iš įkalinimo įstaigos. Tais laikais, regis, apsauga buvo kiek prastesnė nei šiuolaikiniuose kalėjimuose. Gali būti, jog nuo to laiko kaliniai nebegali naudotis dantų siūlais.