Žinoma patarlė sako, jog nepažįstamus žmones sutinkame pagal drabužį, o palydime pagal protą. Tai reiškia, jog pirmąjį įspūdį, nori nenori, žmogus kuria savo išvaizda, o tik pažinus žmogų, įvertiname jį kaip asmenybę. Regis, ne tik Jūsų išvaizda ir stilius, bet ir dantys gali šį tą atskleisti apie Jus aplinkiniams. O žinant, ką išduoda dantys apie Jus, atitinkamai informaciją galite panaudoti ir sutikę kitus žmones bei pirmą kartą žvilgtelėję į jų dantis.

Spalvą keičia gyvenimo būdas

Viena pastebimiausių dantų savybių yra dantų spalva. Net jei dantys tvarkingi ir tiesūs, greičiausiai pastebėsite, jei pokalbininko dantys yra labai balti arba priešingai – ryškiai pageltę. Dažniausia dantų spalva yra paveldima ir ji yra labai individuali pas kiekvieną žmogų ir tai priklauso ne tik nuo gyvensenos, bet ir nuo amžiaus ar net žmogaus rasės. Galite atkreipti dėmesį, jog juodaodžių dantys atrodo baltesni, tačiau tai tik tamsios odos sukurta optinė apgaulė.

Žinoma, nereikia neigti ir to, jog iš tiesų mūsų gyvenimo būdas ir tam tikri įpročiai turi daug įtakos besikeičiančiai dantų spalvai. Pavyzdžiui, dažnai vartojant dažančius produktus, tokius kaip kava, raudonas vynas, arbata, uogos, burokėliai, dantys ilgainiui keičią spalvą. Taip pat dažnai rūkančiųjų žmonių dantys gali būti labiau pageltę. Nors taip nutinka ne visuomet.

Tiesūs dantys – puikūs genai

Gražiai ir sveikai atrodantys dantys dažniausiai yra tiesūs. Jeigu dantys tvarkingi ir tiesūs, aplinkiniams kyla įspūdis, jog dantų savininkas yra tvarkingas ir savo higiena besirūpinantis žmogus. Žinoma, dantų tiesumą iš tiesų gali lemti įvairios patirtys. Pavyzdžiui, dantų galima netekti traumos ar nelaimės metu ir vėliau jų tiesumą atsakyti gali būti sudėtinga. Tačiau dantų tiesumui kelią galime užkirsti ir patys. Pavyzdžiui, pastebima, jog dažnai dantys pakeičia poziciją dar vaikystėje, kai vaikas per daug dažnai burnoje laiko pirštą ar buteliuką.

Gendantys dantis – įspėjimas

Gal ir Jūsų aplinkoje esama žmonių, kuriems nuolat reikia lankytis pas odontologą. Ir iš tiesų, kai kurie žmonės gali pasidžiaugti sveikais ir ilgai negendančiais dantimis, o kita dalis turi nuolat minti odontologijos klinikos slenkstį dėl vienokių ar kitokių gydymo procedūrų. Žinoma, jog ir dantų sveikatą dažnai nulemia genetika. Tačiau ilgainiui prie to prisideda ir žmogaus gyvenimo būdas bei burnos higiena. Jeigu žmogaus dantys dažnai lūžinėja, yra silpni, genda dažniau nei ankščiau, reikėtų susirūpinti, ar propaguojate tinkamą gyvenseną. Galbūt piktnaudžiaujate saldumynais, alkoholiu ar tiesiog skiriate mažai dėmesio dantų higienai.