Kad poilsis praeitų be streso: kaip atostogauti be dantų skausmo? - Dentastra.lt

Kad poilsis praeitų be streso: kaip atostogauti be dantų skausmo?

Dantų skausmas visada yra nelaukiamas palydovas, tačiau dvigubai blogiau, kai jis smogia atostogų metu. Juk norisi mėgautis pelnytu poilsiu ir nekvaršinti galvos dėl sveikatos rūpesčių. Tad kaip išvengti ėduonies ir apsisaugoti nuo skausmo poilsiaujant?

Dantys nesiilsi

Prasidėjo ilgai lauktos atostogos. Paplūdimys, saulės vonios ir naktinės pramogos. Tačiau linksmybes pertraukia ūmus danties skausmas ir poilsis tampa nebemielas. Kaip išvengti neplanuoto vizito pas odontologą?

Pateikiame kelis patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo dantų skausmo ir traumų:

  • Vasara – pagundų metas. Tačiau dantys neišeina atostogų: dėl vaisių, uogų, vaisvandenių (pakenkti gali net natūralios sultys!), šaltų maisto produktų, susilpnėja mūsų emalis ir padidėja ėduonies rizika. Todėl mėgaujantis vasaros gėrybėmis, nepraraskite saiko.
  • Troškulį malšinkite vandeniu. Tai ne tik užtikrins odos elastingumą, kokybiškai atgaivins, bet ir apsaugos dantų emalį.
  • Rinkitės dantų gumą su ksilitoliu. Kitaip nei dauguma cukrų, natūralus saldiklis ksilitolis, ne tik nekenkia dantims, bet ir turi emalį atstatančių elementų.
  • Kruopščiai prižiūrėkite savo dantis: valykite ryte ir vakare, naudokite dantų siūlą ir skalavimo skystį. Dantų priežiūra – ne vieta atsipalaidavimui net per atostogas.
  • Atidarydami pakuotes, gėrimų butelius, naudokite tam skirtus įrankius, o ne savo dantis.
  • Venkite kramtyti labai kietus produktus, pavyzdžiui, saldainius, ledo kubelius, riešutus.
  • Daugybė poilsiautojų renkasi aktyvų laisvalaikį. Nepamirškite, kad kontaktinio sporto metu svarbu dėvėti dantų apsaugas – taip apsaugosite savo dantis.

Svarbiausia – atlikti namų darbai

Deja, šimtaprocentinės apsaugos nėra: net ir vengiant rizikos veiksnių, atostogaujant skausmas vis tiek gali užklupti. Kodėl? Dažniausia to priežastis – neatlikti namų darbai! Prieš išvykstant poilsiauti, būtinai apsilankykite pas odontologą profilaktinei patikrai – tai padės paruošti Jūsų dantis ir apsaugos nuo nemalonių pojūčių bei neplanuotų išlaidų. Laiku pastebėta odontologinė problema bus pašalinama greitai ir be skausmo.

DENTASTROS klinikos specialistai supranta: atostogos – komforto metas, skirtas tik Jums. Pasirūpinsime, kad dantų skausmas nedrumstų poilsio ir laiką leistumėte be rūpesčių. Atlikite profilaktinę apžiūrą mūsų klinikoje. Dantys Jums padėkos!

REGISTRACIJA