Kapos – revoliucija ar laikina mada dantų tiesinime? - Dentastra.lt

Kapos – revoliucija ar laikina mada dantų tiesinime?

Plonos ir perregimos dantų tiesinimo kapos laikomos tikra revoliucija ortodontijos srityje. Su jomis dantys koreguojami nesukeliant pacientui jokio diskomforto, skausmo, nes kapų ant dantų nesimato ir nesijaučia, o rezultatai – džiuginantys. Kiekviena naujovė pradžioje priimama šiek tiek įtariai, todėl natūralu, jog besidomintiems kapomis kyla įvairūs klausimai ir abejonės: ar tikrai tai yra veiksminga, saugu ir patikima? Kaip įsitikinti, kad kapos išties yra perversmas dantų tiesinimo srityje, o ne laikina mada?

Breketai ar kapos?

Daugelis atsisako svajonės turėti tiesius dantis ir taisyklingą sąkandį, nes nesiryžta dantų tiesinimui breketais. Vieniems tai atrodo neestetiškas, pernelyg krentantis į akis dantų tiesinimo būdas, kitus atbaido gydymo metu laukiantys nepatogumai: skausmas, apsunkintas valgymas bei sudėtinga dantų priežiūra. Visų minėtų nemalonumų ir estetinio diskomforto išvengiama pasirinkus dantų tiesinimo kapas, o rezultatai – tokie pat efektyvus, kaip ir gydantis breketais. Rodos, tikra pacientų svajonė, tiesa? Kad ši naujovė pelnytų pacientų pasitikėjimą, svarbu įsigilinti į informaciją, kuri pagrindžia kapų pranašumus bei įrodo jų patikimumą.

Kapos – daugiau nei estetika

Ypatingą saugumą tiesinant dantis kapomis užtikrina skaitmeninis gydymo planavimas. Kaip tai vyksta? 3D nuskenuotų dantų vaizdas perkeliamas į kompiuterinę programą, kurioje ir planuojamas visas gydymas jau pirmojo vizito metu. Numatoma, kokie bus dantų poslinkiai su kiekviena paeiliui nešiojama kapų pora, kiek kapų prireiks ir koks bus galutinis rezultatas. O tiesinant dantis breketais, sudaromas tik preliminarus planas, kuris koreguojamas gydymo eigoje. Abejonių nepalieka ir tai, kad gydymo planą kapų sistema rengia net trys specialistai – Jūsų ortodontas, ortodontas-konsultantas Italijoje ir techninis vadovas.

Šį dantų tiesinimo būdą unikaliu paverčia ne tik pasiekiami sėkmingi rezultatai, bet ir patogumas, kuris lydi viso gydymo metu: kapas prireikus galima išsiimti, todėl valgymas ir dantų priežiūra nekelia jokių keblumų. Iš biologiškai suderintos medžiagos pagamintos kapos nedirgina burnos gleivinės ir nesukelia skausmo. Tiesinant dantis kapomis, rečiau reikia lankytis pas ortodontą, todėl ši ortodontinė technika tinkama net ir užsienyje gyvenantiems pacientams. Galbūt metas įsitikinti kapų veiksmingumu žvelgiant į savo atvaizdą veidrodyje? Šis modernus dantų tiesinimo būdas – sprendimas kiekvienam, svajojančiam apie dailią šypseną.