Baimė ir delsimas – dvi svarbiausios priežastys, dėl kurių pacientai retai apsilanko pas odontologą. Tačiau labai dažnai toks laiko praradimas nulemia tai, jog pacientai vizitui pas odontologą apsilanko per vėlai. Tai reiškia, jog problemos, kurias buvo galima išspręsti paprastai ir be skausmo, ilgainiui komplikuojasi ir vėliau reikalauja sudėtingo gydymo.

Kaip dažnai reikėtų apsilankyti pas odontologą?

Priklausomai nuo Jūsų dantų sveikatos ir Jūsų pačių savijautos, vizitą pas odontologą reikėtų planuoti panašiu dažnumu kaip ir vizitą pas higienistą – kartą į pusę metų. Tai leistų užbėgti už akių rimtesniems susirgimams, specialistas galėtų lengviau įvertinti ir nuspėti dantų būklę. Visgi, ne visi pacientai linkę tokiu dažniu apsilankyti odontologijos klinikoje. Kokie tuomet organizmo signalai Jums galėtų padėti suprasti, jog jau atėjo laikas pasirodyti odontologui?

Kvapas

Nemalonus burnos kvapas gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių: dėl prastos burnos higienos, dėl mitybos, dėl skrandžio ligų arba dėl dantų ligų. Todėl jeigu pastebite, jog Jūsų burnoje nemalonus kvapas atsiranda po miego, greičiausiai, nieko blogo nėra. Tačiau jeigu nemalonus burnos kvapas Jus kankina dažnai ir nepriklausomai nuo Jūsų mitybos, tai gali byloti rimtus dantų susirgimus. Dėl to reikėtų apsilankyti pas odontologą apžiūrai, kad specialistas įvertintų dantų būklę ir esant reikalui paskirtų gydymą.

Dantenų kraujavimas

Gana aiškus signalas, kad laikas pasirodyti odontologui yra dantenų kraujavimas. Jei valant dantis ar valgant kietesnį maistą, pavyzdžiui, kandant obuolį, pamatote kraują, reikėtų susirūpinti dėl dantenų sveikatos. Greičiausiai dantenos yra uždegiminės. O tai reiškia, jog arba seniai darėte profesionalią burnos higieną, arba dantenose yra žaizdelių, arba tai jau pasireiškiantis progresuojantis periodontitas. Tam, kad būtų galima įvertinti, ar Jums reikalingas gydymas, reikėtų užsirašyti vizitui pas odontologą.

Skausmas

Ko gero, vienas ryškiausių simptomų, bylojantis, jog laikas pasirodyti odontologui, yra danties skausmas. Dantų skausmas gali būti labai įvairus, priklausomai nuo problemos, dėl kurios jis kilo. Pavyzdžiui, jeigu dantį skauda nereguliariai, dažniau valgant ar esant šaltame ore, gali būti, jog problema – apsinuoginęs danties kaklelis. Tuo tarpu jeigu danties ūmus skausmas ima kankinti naktimis, reikėtų nedelsiant pasirodyti specialistui. Dažnu atveju toks skausmas byloja apie pulpos uždegimą.

Aštrūs dantys

Pasitaiko atvejų, kai pacientai nejaučia skausmo net tuomet, kai dantų šaknys ima pūliuoti. Po kurio laiko juos suneramina aštresnė vieno ar kito danties vieta. Greičiausiai tai reiškia, jog dantyje atsivėrė skylutė arba dantis tiesiog nulūžo. Net jei nežinote, kodėl dantis tapo aštrus, būtinai užsirašykite pas odontologą. Greičiausiai Jums reikalingas gydymas. Kuo greičiau užsirašysite, tuo nesudėtingesnis gydymas Jūsų laukia.