Diastema: ar įmanoma sumažinti tarpą tarp priekinių dantų?

2018-04-16

Didelis tarpas tarp priekinių dantų dažniausiai sukelia nepatogumo jausmą, stresą. Daugelis žmonių, kuriuos kankina ši problema, mano, kad tai nulemta genetikos ir pakeisti nieko neįmanoma. Tačiau tai netiesa. Žmogaus dantys yra paslankūs visą gyvenimą, tad jeigu tarpas tarp dantų kelia Jums stresą, specialistai gali Jums padėti.

 

Skaityti toliau

Kaip prižiūrėti implantus?

2018-04-13

Dantų implantacija šiuolaikinėje odontologijoje gana dažnai pasitaikanti procedūra. Naujausios technologijos leidžia pasirūpinti sveikesne ir baltesne pacientų šypsena kartais vos vieno apsilankymo metu. Tačiau apie implantus vis dar sklando nemažai mitų. Vienas iš jų – neva tai dirbtiniai dantys, kuriais rūpintis nebereikia. Tačiau tai netiesa. Specialistai dalijasi patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti dantų implantus, kad šie tarnautų ilgus metus ir nesukeltų sveikatos problemų.

Skaityti toliau

Burnos skalavimo skysčiai – padeda ar kenkia?

2018-03-30

Kasdienei burnos higienai reikalinga skirti daug dėmesio. Dažnai specialistai primena, jog nepakanka vien dantų šepetėlio ir pastos, jeigu norite tinkamai pasirūpinti dantimis. Dantų valymo procedūros neturėtų baigtis tik prabraukus dantis šepetėliu. Svarbu tinkamai išvalyti dantų tarpus siūlo ir kitų priemonių pagalba. Kartais rekomendacijose siūloma naudoti ir burnos skalavimo skystį. Esą juo reikėtų užbaigti dantų valymo procedūrą. Tačiau ar tikrai dantų skystis padeda? Ypač tiems, kurie šią priemonę naudoja kasdien, reikėtų žinoti apie skystį kiek daugiau.

Skaityti toliau

Šiuolaikinė odontologija: dantų auginimas

2018-03-28

Technologijos sparčiai žengia į priekį ir tai galima matyti pačiose įvairiausiose srityse. Odontologija – viena iš tų krypčių, kuri nuolat tobulėja ir ieško naujausių gydymo būdų. Neseniai pasaulį apskriejo žinia apie šiuolaikiškiausias galimybes odontologijoje – dantų auginimą. Kyla diskusijos, ar iš tiesų tai reiškia, jog jau dabar galime galvoti apie dirbtinį dantų išauginimą, o dantų gydymą jau laikas pamiršti?

Skaityti toliau

Kodėl dyla dantys?

2018-03-26

Dantys – organas, kurį naudojame kasdien, tad natūralu, jog dantys dėvisi, trinasi ir dyla. Vieni žmonės gali džiaugtis stipresniais, kiti kiek silpnesniais dantimis. Dažniausiai manoma, jog dantys dyla tik juos trinant vieną į kitą nesąmoningai. Pavyzdžiui, naktimis. Tačiau specialistai įspėja, jog dantys dyla ne tik tiems, kuriuos kamuoja bruksizmas.

Skaityti toliau