Kodėl neverta bijoti profesionalios dantų higienos? - Dentastra.lt

Kodėl neverta bijoti profesionalios dantų higienos?

Kad ir kaip kruopščiai namuose valytumėtės dantis, neįmanoma pašalinti visų burnoje susikaupusių apnašų – tai padaryti gali tik profesionali burnos higiena. Vis tik yra žmonių, kurie jaučia panišką baimę bet kokioms burnos priežiūros procedūroms, net ir burnos higienai. Tokiems žmonėms rekomenduojame susipažinti, kas gi vyksta profesionalios burnos higienos procedūros metu ir galbūt dalis baimės išsisklaidys.

Profesionalios burnos higienos procedūra susideda iš trijų pagrindinių etapų. Pirmiausia, ultragarsu pašalinamas virš dantenų ir po jomis esantis kietasis apnašas: granuliaciniai uždegiminiai audiniai ir mikroorganizmai, kurie kaupiasi dantenų kišenėse. Jei ultragarso nepakanka, likęs kietasis apnašas šalinamas rankiniais instrumentais.

Antrasis etapas – pigmentinio ir bakterinio apnašo poliravimas oro abrazijos būdu „AIR-FLOW“. Jo metu stipria oro, vandens bei sodos miltelių srove dantų paviršiai nuvalomi nuo maisto, arbatos, kavos, tabako ir kitų dažančių produktų pigmento, dėl ko atgaunamas natūralus dantų baltumas. Po šio žingsnio dantys atrodo lyg švelniai išbalinti ir blizga.

Procedūros pabaigoje dantų ir plombų paviršiai nupoliruojami abrazyvo turinčia pasta. Tai padidina jų atsparumą ėduoniui, ant jų mažiau kaupiasi apnašos.

Visa profesionalios burnos higienos procedūra užtrunka apie 30-60 min.

Nedidelį skausmą galite patirti, kai yra atliekamas pirmasis dantų higienos etapas. Jei skausmas labai nemalonus ar tosiog labai jo bijote, prieš bantų higieną galite prašyti pritaikyti vietinę nejautrą. Tai ypač aktualu pacientams, turintiems jautrius dantis.

Jei vis dar abejojate, ar verta atlikti profesionalią dantų higieną, verta priminti, kokia ji yra svarbi burnos ertmės ligų profilaktikai. Dantų apnašos, kurios pradžioje būna minkštos, o vėliau tampa kietomis yra vadinamos dantų akmenimis. Tai viena dažniausių dantenų uždegimo, kraujavimo, blogo kvapo ir ėduonies atsiradimo priežasčių. Negydant dantų ėduonies, ilgainiui žmogui išsivysto komplikacijos – pulpitas ir periodontitas, kurie gali lemti netgi dantų netekimą.

Deja, kasdieninėmis burnos higienos priemonėmis – dantų šepetėliu, pasta, siūlu ir skalavimo skysčiu – kietųjų apnašų nuvalyti neįmanoma, todėl yra būtina profesionali burnos higiena.

Profesionalią burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti 2–3 kartus per metus.

Nedelskite bei užsirašykite profesionalios burnos higienos procedūrai klinikoje „Dentastra“ ir taip užkirskite kelią rimtoms burnos ertmės problemoms.

Plačiau