Danties šalinimas – ne pati maloniausia procedūra. Todėl odontologai, dirbdami su pacientais visuomet stengiasi kiek įmanoma ilgiau išsaugoti natūralius pacientų dantis ir nutolinti šią nemalonią procedūrą, jei tik tai įmanoma nepakenkiant kitiems dantims ir bendrai paciento dantų sveikatai. Visgi, pasitaiko atvejų, kai kito sprendimo tiesiog nėra.

Nemažai pacientų kamuoja įvairios nepagrįstos baimės dėl dantų rovimo, todėl jiems kyla nemažai klausimų. Vienas pagrindinių – kokios galimos komplikacijos gali pasireikšti po tokios procedūros ir kaip į jas reikėtų reaguoti. Siūlome susipažinti su komplikacijomis, kurios gali pasireikšti po danties rovimo. Jeigu ir Jums pasireiškė bent kelios, patariame kreiptis į savo gydytoją nedelsiant.

  • Kraujavimas. Po danties šalinimo, reikalingas ramus tarpas žaizdai išgyti. Todėl kurį laiką, kol žaizda užsitrauks, gali atsirasti gausesnis ir ne toks gausus pakraujavimas iš tos vietos, kur buvo dantis. Tai nėra komplikacija, todėl reikėtų neišsigąsti, tiesiog geriau bent kelias dienas vietos, kur buvo dantis, nejautrinti. O tai reiškia nevalyti dantų šepetėliu, pakanka paskalauti. Labai svarbu stebėti, ar kraujavimas nestiprėja ir netampa nevaldomas. Nes tokiu atveju tai jau nėra normalu ir nedelsiant reikėtų kreiptis į savo gydytoją dėl komplikacijos.
  • Tinimas. Kita normali reakcija po danties rovimo – nedidelis skruosto patinimas. Kol jis nežymus, jį galima mažinti šalčio kompresais. Tačiau tai efektyvu tik pirmą valandą po procedūros. Jeigu vėliau skruostas padidėja kelis kartus, tai gali būti komplikacija, todėl geriau dėl situacijos kreiptis į savo gydytoją konsultacijai.
  • Sunku išsižioti. Kurį laiką po danties rovimo bus sudėtinga plačiai praverti burną. Tačiau jei nepavyksta visai išsižioti, reikėtų susirūpinti. Jei po 8 danties rovimo nepavyksta išsižioti kelias dienas, reikėtų kreiptis į specialistus. Galimas flegmonos susidarymas.
  • Skausmas. Natūralu, jog išrovus dantį, kurį laiką gali kamuoti nemalonus skausmas. Gali skaudėti netgi gerklę ar ausis. Tai yra yra normalus dalykas. Labai svarbu stebėti, ar skausmas netampa itin ūmus, ar nesiplečia tolyn. Jei taip yra, ir skausmo nepavyksta suvaldyti net vaistais, reikėtų kreiptis į gydytoją.
  • Karščiavimas. Nedidelis temperatūros pakilimas artimiausias dvi paras po danties rovimo taip pat gali būti laikomas normalia organizmo reakcija į procedūrą. Tačiau jeigu temperatūra kyla stipriai, nekrenta ir laikosi aukšta, reikėtų nedelsiant pasirodyti gydytojui.

Kaip žinoti, kad yra komplikacija?

Labai svarbu stebėti savo savijautą ir vietos, kur buvo dantis, būklę po rovimo. Kaip žinoti, ar tam tikri pojūčiai jau signalizuoja apie komplikacijas? Viskas, apie ką neįspėjo Jūsų gydytojas, turėtų būti laikoma komplikacija, o kilus klausimams, nebijokite skambinti konsultuotis.