Atvejai, kai nulūžta dantis – labai nemalonūs. Dažnai situacijos neįvertinus specialistui, sunku ir suprasti, kodėl taip nutiko bei kokia likusios danties dalies situacija. Dažniausiai, nulūžus danties kraštui, galima pasirinkti tris variantus: plombuoti, protezuoti dantį arba jį šalinti ir įsriegti implantą. Tiesa, visi pasirinkimai taikomi esant skirtingai situacijai. Kokia yra jūsiškė?

Pakaks plombos

Tais atvejais, kai danties yra sveikas, nei karto netvarkytas, tačiau kažkodėl jo kraštelis atskilo, nereikėtų labai baimintis. Svarbu kuo greičiau užsirašyti vizitui pas odontologą, kad situacija nepablogėtų ir dantis visai nesugestų. Odontologas, apžiūrėjęs dantį ir pamatęs, jog lūžis yra tik paviršinis, neatverta pulpa ir ji nėra sudirginta, pasiūlys tiesiog sutvarkyti dantį estetine plomba ir atkurti Jums natūralią danties kramtymo funkciją.

Kada reikalinga protezuoti?

Labai dažnai pacientai, atvykę į odontologo kabinetą su nulūžusiu dantimi ir išgirdė diagnozę „protezuoti“, labai išsigąsta ir sunerimsta. Tačiau tai nėra tokia sudėtinga situacija, kaip gali pasirodyti. Dažniausiai protezavimas siūlomas tais atvejais, kai dantis jau yra taisytas. Dažnu atveju tai būna krūminiai dantys, kurie turi kelis kanalus. Jei pacientui jau ankščiau kanalai buvo išvalyti, natūralu, jog dantis yra silpnesnis, jo vainikėlis gali nulūžti. Kai tokio danties dalis lūžta, tačiau jis neskyla prie šaknų, odontologas gali pasiūlyti dantį protezuoti. Tam reikalinga išvalyti danties vidų. Tuomet danties sustiprinimas įvedant stiklo pluošto kaištį. Tuomet imamas atspaudas ir gaminamas Jūsų danties vainikėlį atitinkanti ilgalaikė karūnėlė, kurios išvaizda atitinka natūralų dantį. Taip sustiprinamas dantis dar tarnaus ilgus metus bei bus atkurta kramtymo funkcija. Nebereikės saugoti danties nuo kieto maisto bei nekankins jokie šalutiniai pojūčiai.

Blogiausias scenarijus – implantas?

Kartais pacientai, sužinoję, jog dantis nulūžo nelabai laimingai ir kito kelio kaip sriegti implantą nėra, išsigąsta, manydami, jog tai blogiausia, kas galėjo nutikti. Tačiau taip tikrai nėra. Reikia suprasti, jog danties implantas – ilgalaikis danties gydymas, kuris leis užtikrinti danties atkūrimą, nebereikės jaudintis, kad dantis vėl nulūš ar suskils. Žinoma, odontologai danties implantą siūlo tais atvejais, kai savo danties pacientui išsaugoti nebepavyksta. Pavyzdžiui, lūžęs dantis skilo pusiau prie šaknų. Tuomet nelieka nieko kito, kaip tik šalinti nulūžusį dantį ir sriegti implantą. Labai svarbu suprasti, jog negalima palikti tuščios ertmės pašalinus dantį, nes tai ilgainiui paveiks likusius sveikus dantis, jie ilgainiui pakeis savo vietą. Todėl implantą reikėtų sriegti kuo įmanoma greičiau. Kokybiškai atliktas danties implantavimas užtikrins Jums galimybė šypsotis, valgyti be skausmo ir džiaugtis natūraliai atrodančiu dantimi dar ilgus metus.