Klinikoje teikiamos šios chirurginio dantų gydymo paslaugos:

  • danties rovimas (traukimas)
  • alveolito gydymas
  • danties hemisekcija
  • amputacija
  • danties šaknies viršūnės rezekcija
  • priešprotetinis burnos ertmės paruošimas

Žemiau pateikėme informacijos apie  prognozuojamą dantų gydymo eigą, galimas komplikacijas ir patarimus kaip pacientams elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Tikimės ši informacija Jums bus naudinga ir galbūt išsklaidys nepagrįstas abejones ar padės nugalėti dantų gydymo baimę.

Nesudėtingas danties rovimas (traukimas)

Taip jau atsitinka, kad dėl įvairių priežasčių žmonės netenka dantų. Tai sąlygoja įvairios traumos, apydančio audinių netekimas (parodontitas), dantys stipriai pažeisti karieso, komplikuotas endodontinis dantų gydymas (kanalų plombavimas), nekokybiškas protezavimas, įvairios vidaus ligos. Visa tai gali sukelti dantų netekimą, todėl beviltiškai pažeistus dantis rekomenduojama juos kuo greičiau pašalinti išlaikant sveiką nuo infekcijos burnos ertmę, kuri būdama endogenine (vidinė), įtakoja viso organizmo imuninės sistemos veiklą.

Publikuotuose moksliniuose straipsniuose nurodomas ryšys tarp infekcijos burnoje su tokiais susirgimais kaip, aterosklerozė, miokardo infarktas, cukrinis diabetas, reumatoidinis artritas, inkstų sistemos sutrikimai, įtakoja moterų neštumą ir daugelį kitų susirgimų. Šie duomenys skelbiami AAP (Amerikos Periodontologijos Akademijos) leidžiamuose moksliniuose žurnaluose.

Pacientams danties rovimo procedūros bijoti nereikėtų, kadangi ji atliekama taikant vietinę nejautrą. Net jeigu dantis turi ilgas šaknis, teisingai parinkus rovimo taktiką ir naudojant naujausias chirurgijos priemones galima greitai ir netraumuojančiai pašalinti. Paprastai pooperacinis periodas būna lengvas ir pacientas vartodamas nesteroidinius, priešuždegiminius vaistus išlieka darbingas. Pasitaikančios komplikacijos būna retos ir yra lengvai valdomos.

Sudėtingas danties rovimas (traukimas)

Vadinamas sudėtingasis dantų rovimas paprastai būna susijęs su protiniais dantimis. Priežastys dėl ko reikia šalinti dantis būna įvairios kaip ir nesudėtingame dantų rovime. Dažniausiai tai kariesas tiek pačiame protiniame dantyje arba greta esančiame, protinis dantis kreivai dygsta ir remiasi į šalia esantį dantį, įvairios kilmės cistos, dėl ortodontinių problemų (esant dantų susigrūdimui, apydančio audinių uždegimui ir kt. Jei protinis dantis yra neprasikalęs ir įvairiomis padėtimis gali būti pačiame žandikaulyje, tuomet toks rovimas turi būti itin kruopščiai suplanuotas prieš procedūrą.

Sudėtingą rovimą (kai planuojama nuimti daug kaulo), rekomenduojama atlikti bendrinėje nejautroje su tolimesne pooperacine priežiūra. Skausmas po tokios operacijos dažniausiai būna vidutinio arba stipraus pobūdžio ir trunka 3-7 dienas. Daugumoje atveju, šiuo laikotarpiu, sėkmingam gijimui pakanka nesteroidinių nuskausminamųjų. Gijimą visuomet lydi patinimas, taip pat ribotas žandikaulio išsižiojimas, tačiau visi šie nepatogumai greitai praeina.

Galimos komplikacijos: žandikaulio lūžis (labai retais atvejais), kuris dažniausiai susijęs su didelėmis cistomis, alveolinio nervo pažeidimais, kai dantis būna greta nervo. Gretimo danties nulaužimas, pterigomandibularinio tarpo plynas ir kt. Tačiau net ir kilus tokioms komplikacijoms kvalifikuotam gydytojui prižiūrint jos visuomet yra valdomos ir išsprendžiamos.

Alveolito gydymas

Išrovus dantį, lieka kaulinė alveolė, vieta kurioje buvo danties šaknis. Paprastai po danties rovimo alveolė užsipildo krauju, kuris sukrešėjęs tampa krešuliu ir tarnauja kaip biologinis barjeras, neleidžiantis patekti infekcijai, bei kaip pradinė biologiškai aktyvi terpė, skatinanti naujo kaulo susidarymą. Tačiau kai kada krešulys nesusiformuoja arba iškrenta 1-2 dienų laikotarpyje. Tuomet infekcija patenka į alveolę sukeldama uždegimą – alveolitą. Tai įvykus, paprastai pacientai jaučia vidutinio intensyvumo skausmą, blogą kvapą iš burnos, blogai gyja žaizda.

Alveolito gydymas nesudėtingas. Vietinėje nejautroje iš alveolės sukeliamas kraujavimas, kuris suformuoja krešulį ir žaizdą, pradedančią gyti įprastiniu būdu. Kai kada pasitaiko užleista alveolito forma. Taip nutinka tuomet, kai pacientas bijo kreiptis į gydytoją. Tokiais atvejais žaizda praplaunama antiseptiniais tirpalais bei į ją įvedami tvarsčiai su vaistais, kurie veikia antimikrobiškai ir skatina žaizdos epitelizaciją. Tuomet žaizda gyja antriniu būdu ir kas 2-3 dienas būtina lankytis pas gydantį gydytoją tvarsčių keitimui, kol žaizda užsidengia apsauginiu sluoksniu ir išnyksta visi nemalonūs simptomai.

Danties hemisekcija ir amputacija

Hemisekcija ir amputacija praktikoje taikoma krūminiams dantims kurie yra daugiašakniai. Pasitaiko tokios situacijos, kuomet dantis atrodo dar neblogai ir galėtų dar pakankamai ilgai tarnauti, tačiau viena kuri nors šaknis turi infekcijos židinį, kuris yra nepagydomas, skilusi šaknis ar dėl periodontito negrįžtamai pažeista.Tuomet, priklausomai nuo esamos situacijos, yra šalinama dalis šaknies arba viena pilna šaknis, paliekant kitas sveikas. Pilnai sugijus žaizdai, toks dantis dažniausiai protezuojamas kaip pavienis, arba jungiamas prie gretutinių dantų.

Danties šaknies viršūnės rezekcija

Esmė panaši į aukščiau minėtą hemisekciją ir amputaciją. Esminis skirtumas, kad rezekcija gali būti taikoma tik esant židiniams ant šaknų viršūnių. Praktikoje dažnai nėra naudojamas, nes turi ribotas indikacijas (aplinkybes), kurioms esant galima taikyti šį metodą. Be to po šio gydymo išlieka nemažas procentas to, kad po operacijos infekcija vėl recidyvuoja (atsinaujina).

Gydant šiuo metodu yra prapjaunama gleivinė ir prieinama iki kaulo ties ta vieta, kur yra židinys. Padarius nedidelį langelį kaule, išimamas židinys su kapsule, nupjaunama nedidelė šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis uždengiama infekcijai nepralaidžia medžiaga, žaizda susiuvama. Paprastai ši procedūra nesunkiai pacientų toleruojama ir po operacinis periodas būna neskausmingas. Šaknies viršūnės rezekcija atliekama tiek krūminių, tiek kaplių dantų srityse.

Priešprotetinis burnos ertmės paruošimas

Būna atveju, kada po danties rovimo kaulas atsistato netolygiai, būna nelygus, su aštriomis kaulinėmis išaugomis arba dideliais įdubimais, kurie neleidžia pacientui patogiai nešioti išimamą protezą arba protezas atrodo neestetiškai.

Procedūros tikslas – išlyginti esamus kaulines išaugos nelygumus. Atkėlus gleivinę išaugos yra sulyginamos, o įdubos pripildomos sintetiniais, lėtai tirpstančiais kaulo pakaitalais. Tokiu būdu suformuojamas teisingas alveolinio kaulo kontūras, kuris tolygiai priima krūvį nešiojant išimamus protezus ir pacientui nespaudžia. Ši procedūra taip pat taikoma ir protezuojant išimamais protezais (tiltais), kai yra didelė alveolinio kaulo netektis ir būtina kaulo korekcija prieš protezavimą, kad protezas atrodytų kuo natūraliau.

Dantų gydymo kainos.