Ketinate balinti dantis? Dantų balinimas “Opalescence” sistema – visuomet puikus rezultatas.

Dantų balinimas su „Opalescence“ – visada puikus rezultatas

Dantų balinimas su „Opalescence“

Kadangi informacijos apie dantų balinimą apstu, “Dentastra” odontologai atsako į svarbiausius klausimus viename puslapyje. Mieli klientai, Jums pateikėme praktinių patarimų, bei informacijos padėsiančios suprasti kaip atliekamas dantų balinimas ir kuo geriausia balinti dantis. Perskaitę šį puslapį taip pat sužinosite, ko derėtų vengti, kad dantų balinimas išliktų kuo ilgiau, ar dantų balinimas visuomet atneša laukiamą rezultatą? Sužinokite, ar balinti dantis nekenkia dantų emaliui ir kas lemia dantų balinimo kainą?

Ar dantų balinimas neskausmingas?

Balinti dantis odontologijos klinikoje procedūra ne iš maloniųjų ir kai kada galinti būti skausminga. Taip yra todėl, kad profesionaliai naudojamas gelis kuris gerai balina dantis, savo sudėtyje turi didelę koncentraciją karbamido peroksido (nuo 15% iki 45%). Palyginimui balinimo gelis, kuriuo galite balinti dantis namuose, paprastai turi nuo 10% iki 20% karbamido peroksido. Palyginimui 10% karbamido peroksido ekvivalentas yra 3% vandenilio peroksido. Dėl šios priežasties dantų balinimas didelės koncentracijos karbamido peroksidu galima sukelti cheminius nudegimus ir tą reikia žinoti. Gydytojai odontologai tai puikiai žino, todėl visuomet kai savo pacientams balina dantis, užtikrina burnos ertmės ir dantenų apsaugą specialiomis plėvelėmis, kapomis ar apsauginėmis putomis.

Dantų balinimas tai procedūra, kurios metu stipriai paveikiamas danties emalis, todėl dantys gali pasidaryti jautrūs karščiui ar šalčiui, taip pat sukeliamas dantenų perštėjimas. Dantenų pažeidimas atsiranda tuomet, kai naudojama netiksli dantų balinimo kapa arba dantų balinimas atliekamas namuose be odontologo priežiūros. Abu šie šalutiniai efektai yra laikini ir praeina po keleto dienų kai nutraukiamas dantų balinimas.  Jeigu dantų balinimas sukėlė didesnį dantų jautrumą trunkantį ilgiau, rekomenduojame naudoti fluoro turinčias remineralizuojančias dantų pastas, taip pat remineralizuojančius dantų gelius kartu su kapa.

Pastebime, kad pastaruoju metu dantų balinimas namuose Lietuvoje tampa itin populiarus. Tačiau tai visai nereiškia, kad tokiu būdu balinti dantis yra greita ir efektyvu. Balinti dantis namuose patariama tik kantriems ir atidiems žmonėms, nes elgiantis neatsargiai galima stipriai nudeginti burnos gleivinę. Taip pat svarbu žinoti, kad ne visi dantų balinimo produktai yra patvirtinti kaip saugūs ir tinkami naudoti.

Kaip ir kuo galima balinti dantis?

Dantų balinimas gali būti atliekamas profesionaliai odontologijos klinikoje arba namuose. Populiariausi būdai balinti dantis namuose:

 • dantų balinimas pastomis
 • dantų balinimas geliais
 • dantų balinimas balinimo skysčiais
 • dantų balinimas juostelėmis
 • dantų balinimas kapomis

Apžvelgsime kiekvieną iš šių būdų atskirai ir aptarsime pagrindinius jų privalumus ir trūkumus.

Dantų balinimas dantų pastomis

Balinančios dantų pastos nesunkiai balina danties paviršiuje esančias dėmes, kadangi turi abrazyvinių (šiurkščių) agentų. Kai kurios iš jų turi savo sudėtyje poliravimo, bei cheminių agentų, kurie papildomai balina dantis. Tačiau visos dantų balinimo pastos nuima tik paviršinį dantų apnašą. Praktiškai visos dantų balinimo pastos balina dantis tik per vieną šviesumo skalę, kai tuo tarpu šviesa aktyvuojami geliai, naudojami odontologijos klinikose, balina dantis per 3-8 šviesumo skales. Taigi  visuomet verta pagalvoti ar dantų balinimas balinančiomis dantų pastomis yra geriausia priemonė Jūsų situacijoje.

Dantų balinimo pasta

Dantų balinimo pasta

Dantų balinimas juostelėmis ir geliais

Dantų balinimo geliai, tai bespalvės, peroksido pagrindu sudarytos medžiagos, tiesiogiai dedamos mažais šepetėliais ant dantų paviršiaus. Instrukcijos dažniausiai rekomenduoja balinti dantis du kartus per dieną, 14 dienų. Pradiniai rezultatai pradeda matytis po kelių dienų. Dantų balinimas išsilaiko apie 4 mėnesius.

Dantų balinimo juostelės tai labai plonos, praktiškai nematomos juostelės, padengtos balinimo geliu vandenilio peroksido pagrindu. Dantų balinimo juostelės dedamos ant dantų du kartus per dieną ir laikomos 30 minučių. Procedūra kartojama maždaug 14 dienų. Rezultatai pradeda matytis po poros dienų. Toks dantų balinimas išsilaiko apie 4 mėnesius.

Dantų balinimas juostelėmis

Dantų balinimas juostelėmis

Dantų balinimas skysčiais

Dantų balinimas skysčiais yra dar vienas būdas norintiems balinti dantis namuose. Toks dantų balinimas papildomai naikina blogą burnos kvapą, mažina dantų apnašą ir gerina dantenų būklę. Visi dantų balinimo skysčiai savo sudėtyje turi vandenilio peroksido, kuris balina dantis.

Gamintojai teigia, kad gali praeiti apie 12 savaičių kol pasirodys pirmieji rezultatai. Norimam rezultatui pasiekti reikia skalauti burną apie vieną minutę du kartus per dieną prieš dantų valymą. Nemažai ekspertų teigia, kad toks dantų balinimas nėra efektyvus, kadangi dantų balinimo skystis būna kontakte su dantimis tik dvi minutes per dieną. Tuo tarpu dantų balinimas su geliais ar juostelėmis, kur yra tiesioginis kontaktas su dantimis, trunka apie 30 minučių. Dėl šios priežasties, dantų balinimas skysčiais laikomas mažiau efektyviu.

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis paremtas balinimu, kuomet į specialias kapas, kurias galima užsisakyti pas odontologą ar nusipirkti vaistinėje, įvedami dantų balinimo geliai, turintys vandeninio peroksido. Dantų balinimas kapomis reikalauja nešioti kapas uždėtas ant dantų apie porą valandų per dieną, arba kiekvieną naktį. Toks dantų balinimas trunka iki 4 savaičių ar dar ilgiau, priklausomai nuo to, kiek tamsūs yra dantys, ir kokį dantų balinimo efektą norima pasiekti.

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis

Profesionalus dantų balinimas

Dantų balinimas odontologijos klinikoje yra efektyviausias, greičiausias, bet tuo pačiu ir brangiausias dantų balinimo būdas iš visų aukščiau paminėtų. Dantų balinimo medžiagos odontologijos klinikoje dedamos tiesiogiai ant dantų ir veikiamos šiluma, specialia šviesa ar lazeriu. Norint pasiekti ypač gerų rezultatų, dantų balinimas klinikoje turi būti atliktas keletą kartų.  Toks dantų balinimas trunka tik 30-60 minučių, o rezultatas būna matomas jau po pirmos procedūros.

Dantų balinimas "Prieš ir po"

Dantų balinimas “Prieš ir po”

Kadangi „ofisinės“ dantų balinimo kapos gaminamos individualiai pagal kiekvieno paciento burną, tai suteikia maksimalų kontaktą su dantų balinimo geliu, saugo dantenas nuo cheminių medžiagų žalojančio poveikio ir tai atliekama su odontologo priežiūra.

Tie kas balina dantis namuose, naudoja standartines kapas tinkančias visiems dantims. Toks dantų balinimas dėl netikslios kapos, gali žaloti dantenas. Dantų balinimo medžiagos nesunkiai pro kapą patenka į burną, o žmogus kuris balina dantis, negali efektyviai kontroliuoti dantų balinimo proceso.

Odontologijos klinika „Dentastra“ rekomenduoja išbandyti profesionalų dantų balinimą  „Opalescence” sistema. Registruotis konsultacijai.

Kiek išlieka dantų balinimas?

Dantų balinimas nėra amžinas. Žmonės, kurie vartoja skysčius ar maistą dažantį dantis (pvz. kava, raudonas vynas, gėrimai su dažikliais, burokėliai ir kt.), gali stebėti grįžtamą procesą jau po mėnesio. Tačiau vengiant panašaus maisto galima išlaikyti dantų spalvą nuo vienerių iki keleto metų. Vėliau reikalingas pakartotinis dantų balinimas. Dantų baltumas kiekvienam skiriasi ir tai priklauso nuo dantų struktūros, dantų dėmių prigimties, pasirinktos dantų balinimo sistemos ir kt.

Dantų balinimas nerekomenduojamas

 • Vaikams iki 16 metų, nes jų pulpos kamera, nervas, bei dentino kanalai labai platūs. Dantų balinimas gali pažeisti nervą, ar sukelti ilgalaikį jautrumą.
 • Nėščioms moterims ar maitinančioms krūtimi.
 • Asmenims su jautriais dantimis ar apsinuoginusiomis dantų šaknimis. Jie turėtų prieš balinimą konsultuotis su gydytoju. Balinimas neveikia apsinuoginusių dantų šaknų, nes jos neturi emalio sluoksnio.
 • Turintiems alergiją peroksidui.
 • Asmenims, sergantiems dantenų ligomis, turintiems kariesą dantyse ar dantenų daugybinę recesiją (atsitraukimą).
 • Dantys prieš balinimą turi būti užplombuoti, nes priešingu atveju tai sukels didelį dantų jautrumą.
 • Plombos, karūnėlės ir kitos restauracijos naudojamos odontologijoje nebalinamos, todėl po balinimo jos atrodys taip pat, kai tuo tarpu dantys pabals. Dėl šios priežasties plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po dantų balinimo pritaikant restauracijos spalvą prie esamų dantų.

Dantų balinimo kaina

Profesionalus dantų balinimas yra viena pigiausių odontologinių procedūrų šypsenai pagražinti. Dantų balinimo kaina priklauso nuo dantų tipo, naudojamos sistemos, pageidaujamo dantų baltumo lygio.

Odontologijos klinikos „Dentastra“ dantų balinimo kainą visada rasite mūsų kainoraštyje.

Užsisakyti konsultaciją dantų balinimo klausimais.