Estetinis plombavimas tai procedūra, po kurios neestetiškai atrodantys dantys vėl tampa gražūs, lygūs ir natūraliai balti. Odontologijos klinikoje “Dentastra” atliekamas estetinis plombavimas, kuomet aplūžę, tamsūs (tetracikliniai) ar neestetiškai atrodantys dantys dengiami specialiomis kompozitinėmis plombomis, pritaikomos individualiai pagal dantų spalvą.

Naudojamos drauge su surišimo sistemomis jos gerai sukimba su nuosavais dantų audiniais, todėl estetinis plombavimas – puikus būdas pagražinti Jūsų dantis.  Kadangi naudojamos medžiagos ant dantų dedamos sluoksniavimo technika, mes galime išgauti įvairius dantų atspalvius ir skaidrumą.

Mūsų klinikoje estetinis plombavimas atliekamas patyrusių odontologų, todėl tokios restauracijos atrodys labai natūraliai ir estetiškai.

Estetinis plombavimas - akivaizdus rezultatas

Estetinis plombavimas – akivaizdus rezultatas

Estetinis plombavimas rekomenduojamas

  • Kai dantys stipriai įtrūkę ar suskilinėję;
  • Kai dantys labai tamsūs (tetracikliniai), ilgą laiką nešiotos sidabrinės plombos, “negyvi” dantys;
  • Kai norima uždaryti tarpą tarp esamų dantų;
  • Kai dantys stipriai išsidėvėję, reikia grąžinti prarastą danties formą, sukelti prarastą sukandimo aukštį;
  • Po periodontologinių operacijų, kai norima uždengti atsiradusius tarpdantinius tarpus.

Privalumai

Estetinis plombavimas, tai paprastesnė ir pigesnė estetinio plombavimo metodika, nei vainikėlių ar keramikinių laminančių gamyba. Pastarųjų gamyba atliekama dantų technikų laboratorijose ir reikia keleto vizitų, kad pilnai užbaigti darbą. Tuo tarpu estetinis plombavimas mūsų odontologijos klinikoje atliekamas vieno apsilankymo metu. Priklausomai nuo Jūsų situacijos sudėtingumo, bei odontologo patirties vieno danties estetinis plombavimas trunka nuo 30min. iki 2val.

Estetinis plombavimas yra neskausmingas, nes danties audinio nuimama labai nedaug ir šiai procedūrai dažnai nereikia taikyti “nejautros”. Estetinis plombavimas dar yra geras tuo, kad po tam tikro laiko visada pataisysime Jūsų dantų spalvą, ar ilgį jei tik to pageidausite.

Trūkumai

Estetinis plombavimas pasižymi tuo, kad ilgainiui dantų “restauracijos” keičia spalvą. Maždaug po 2-5 metų kai buvo atliktas estetinis plombavimas, dantys patamsėja, kadangi kompozicinės plombos turi savybę kaupti apnašą ir pigmentą. Estetinis plombavimas taip pat turi savybę greitai prarasti natūralų blizgesį, todėl į metus bent vieną kartą teks apsilankyti pas odontologą plombų poliravimui. Kadangi plombos linkusios kaupti apnašą, tai esant nepakankamai dantų higienai dažnai stebimas paviršinis dantenų uždegimas. Estetinis plombavimas greičiau dėvisi nei keramikiniai vainikėliai ar laminatės. Kadangi plombos nėra itin tvirtos, estetinis plombavimas rekomenduojamas tik priekinių dantų srityse, kur nėra didelio krūvio.

Mūsų patarimai

Atliktas estetinis plombavimas nereikalauja specialios dantų priežiūros. Tačiau būtina turėti teisingos dantų priežiūros įgūdžius ir reguliariai valytis dantis. Rekomenduojame valyti dantis mažiausiai du kartus per dieną. Patartina tai daryti po kiekvieno valgio. Naudokite tarpdančių siūlus, bei 1-2 kartus į metus apsilankykite pas savo odontologą higieniniam burnos valymui ir profilaktikai.

Kiek laikysis estetinis plombavimas?

Atliktas estetinis plombavimas priklausomai nuo higienos, esamų kramtymo įpročių ir atlikto darbo kokybės tarnaus nuo 3 iki 10 metų. Tuomet galima korekcija arba nauja restauracija. Kad estetinis plombavimas išliktų kuo ilgiau, venkite kramtyti nagus, nelaikykite burnoje rašiklių ar pieštukų. Tai žalingi įpročiai trumpinantys dantų restauracijų amžių.

Turite klausimų? Manote, kad Jums reikalingas estetinis plombavimas? Registruokitės į kliniką internetu.

Estetinio plombavimo kainos.