Neteisingas sąkandis, kreivi dantys, tarpas tarp dantų, susigrūdę dantis? Jei nors viena iš šių problemų blogina Jūsų gyvenimo kokybę, kelia neigiamas emocijas, o gal ieškote galimybių visa tai pakeisti? Odontologijos klinika „Dentastra“ pasiruošusi Jums padėti. Męs žinome kaip gražinti Jums gyvenimo džiaugsmą ir su malonumu tai padarysime.

Ortodontinis gydymas klinikoje „Dentastra“ atliekamas naudojant ortodontinius aparatus, taip pat atliekamas tikslinis dantų šalinimas arba ortognatinė chirurgija, kurios tikslas sustatyti dantis ir žandikaulius į teisingą tarpusavio santykį. Yra daug sprendimo būdų gydyti neteisingą sąkandį, tačiau tik Jus gydantis klinikos gydytojas – ortodontas atsižvelgdamas į esamą situaciją pasiūlys individualų, tik Jums tinkantį sprendimą. Registruokitės konsultacijai ir jau rytoj džiaukitės teisingu pasirinkimu. Norintiems daugiau sužinoti apie ortodontinį gydymą, žemiau papildomai pateikėme informacijos, leisiančios suprasti ortodontinio gydymo galimybes ir ypatybes.

Ortodontinių aparatų kategorijos

Odontologijos praktijoje, ortodontiniai aparatai skirstomi į dvi kategorijas: funkciniai ir fiksuoti.

Funkciniai ortodontiniai aparatai naudoja kramtymo, liežuvio ir veido raumenų jėgas atsirandančias kramtymo, ryjimo, kalbėjimo metu tam, kad sustatyti dantis ir žandikaulius į teisingą tarpusavio padėtį. (Pav.1)

Funkcinis ortodontinis aparatas
Funkcinis ortodontinis aparatas

Kai kurie funkciniai aparatai yra išimami, kiti gali būti fiksuojami prie dantų. Funkciniai aparatai įstatomi tarp viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų, juos atskiriant arba naudojant srieginius plėtiklius. Iš gomurio pusės plečiami krūminiai dantys drauge su žandikaulio kaulu.

Fiksuoti ortodontiniai aparatai – tai vadinamieji breketai. (Pav.2)

Breketai
Breketai
Breketai fiksuojami prie dantų, o vielos pervertos per breketų ataugėles, naudojamos dantų lyginimui, nes turi atminties formą. Priklausomai nuo amžiaus ir kokia breketų sistema naudojama, gydymas gali trukti nuo1 iki 3 metų.

Retaineriai– tai išimami ortodontiniai prietaisai, gaminami iš plastmasės ir vielos. Jie naudojami po pilnai užbaigto ortodontinio gydymo, kuomet breketai nuimami nuo dantų. Retainerio tikslas – išlaikyti dantis ir visą dantų lanką naujai sustatytoje padėtyje. Jei dantys pradeda grįžti atgal į pradinę padėtį, tuomet gali būti  papildomai naudojama plona ortodontinė viela, kuri cementuojama ant dantų vidinės pusės, taip juos prilaikydama nuo galimo tolimesnio judėjimo.

Vaikų ir suaugusių ortodontinis gydymas

Vaikų dantų ortodontinis gydymas paremtas neteisingai išdygusių nuolatinių (kreivų, susigrūdusių) dantų išlyginimu, panaudojant natūralų dantų dygimą ir žandikaulių augimą. Dantų susigrūdimas – labai dažna problema ir ji dažnai sprendžiama dantų rovimu tam, kad būtų sukurta pakankami vietos likusiems dantims teisingai sustatyti. Tačiau profesionalus ortodontas visuomet stengiasi išvengti rovimo jei tai įmanoma.

Neteisingo sukandimo gydymas vaikams ir suaugusiems būdai:

  • Dantų kryptingas šalinimas esant dideliam dantų susigrūdimui.
  • Žandikaulių augimo skatinimas. Naudojami fiksuoti arba funkciniai aparatai dieną ir naktį, kad skatintų arba slopintų žandikaulių augimą, tam kad jie teisingai susistatytų vienas kito atžvilgiu.
  • Fiksuoti aparatai (breketai) – lėtai, bet pastoviai stumia ir lygina dantis.
  • Retaineriai laiko sustatytus dantis esamoje vietoje, kaip baigtas ortodontinis gydymas.
  • Suformuoto tarpdantinio tarpo laikytojai. Jų paskirtis laikyti esamą tarpdantinčio tarpą nuo galimo dantų pasvyrimo ar pasislinkimo, kuomet dantis, ar dantys netekti dėl traumų, ar kitų priežasčių.

Suaugusių ortodontinis dantų gydymas

Dėl atsiradusios pažangios technologijos, ortodontinis gydymas gydymas tapo populiarus ir tarp suaugusių. Suaugusių ortodontinį gydymą sudaro:
  • Selektyvus dantų šalinimas
  • Ortognatinė chirurgija
  • Retaineriai po breketų nuėmimo
  • Dantų prišlifavimas

Suaugusių žmonių žandikauliai pilnai susiformavę ir daugiau neauga. Tai reiškia, kad tik chirurgiškai įmanoma teisingai sustatyti dantis, jei yra didelis žandikaulių tarpusavio neatitikimas. Dažnai įmanoma paslėpti dėl žandikaulių neatitikimo esančias sąkandžio problemas naudojant breketus ir sustatant dantis į labiau palankesnę padėtį, tačiau esant labai sunkioms sąkandžio formoms, ortognatinė chirurgija išlieka geriausiu sprendimu.

Ortodontinio gydymo privalumai

Tiesūs ir gražūs dantys, suteikiantys pasitikėjimą savimi ir gražią šypseną. Pagerėja kramtymas ir kalba. Išlyginti dantys mažiau pažeidžiami ėduonies, pagerėja periodontologinių susirgimų būklė ir prognozė.

Gražių Jums šypsenų mieli klientai.