XXI amžius visame pasaulyje vadinamas technologijų epocha, mat technika dideliais šuoliais žengia pirmyn, įvairūs prietaisai nuolat tobulėja ir prisitaiko net prie aukščiausių kokybės reikalavimų. Odontologijos sritis ne išimtis. Čia taip pat nuolat atsiranda naujų šiuolaikiškų sprendimų, padedančių suteikti pacientams aukščiausią gydymo kokybę. Modernūs sprendimai odontologiją praturtina skaitmeninėmis technologijomis.

Skaitmeninė odontologija – kas tai?

Lietuvoje vis dar yra pacientų, kurie mano, jog odontologai ir odontologijos klinikos vis dar naudojasi pasenusiais, daug vietos užimančiais ir ne itin malonius garsus skleidžiančiais aparatais, kurie, nereikia slėpti, šiurpą kelią net sėdint už kabineto durų. Tačiau profesionalios odontologijos klinikos nuolat stebi pasaulines tendencijas, seka naujoves ir jas įgyvendina savo darbe. Todėl Lietuvoje skaitmeninė odontologija jau toli gražu ne naujiena.

Skirtingai nei įprastu būdu taisant dantis, skaitmeninė odontologija padeda darbus atlikti greitai ir žymiai tiksliau. Nes daugelį atsakomybių iš žmogaus perima programinė įranga ir technologijos. Pavyzdžiui, vis plačiau naudojama CAD/CAM technologija, kuri naudojama danties vainikėlio gamybai, gali užtikrinti, jog sukurta naujo vainikėlio forma bus idealiausiai tinkanti pacientui. Programa pati pasiūlo tinkamą modelį pagal konkretaus paciento danties būklę.

Tačiau tai tik vienas iš pavyzdžių, kaip skaitmeninė odontologija gali palengvinti ne tik odontologų darbą, bet ir pacientų gydymą. Tad pacientai greičiau ir lengviau gauna reikalingas gydymo paslaugas ir džiaugiasi geriausiais rezultatais.

Kur taikoma skaitmeninė odontologija?

  • Skaitmeninės nuotraukos. Profesionalūs odontologai jau kuris laikas naudoja skaitmeninį rentgeną, norėdami užtikrinti aukščiausios kokybės nuotraukas. Tai labai svarbu, norint paskirti tinkamą gydymą pacientui ir žinoti, jog gaunamas vaizdas yra tikslus ir pilnas. Be to, ilgą laiką naudotas įprastas rentgenas kėlė ir iki šiol kelia daug diskusijų dėl skleidžiamos radiacijos, tad skaitmeninio rentgeno atsiradimas – tikras atokvėpis.

  • Skaitmeninis protezavimas. Dantų protezavimo paslauga yra populiari ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Įvairių amžiaus grupių pacientai vis dažniau kreipiasi dėl šios paslaugos į odontologus, todėl skaitmeninis dantų protezavimas gerokai palengvino gydytojų darbą. Skaitmeninių technologijų dėka galima atkurti vieno, kelių ar net visų dantų formą itin tiksliai ir sutaupyti laiko.

  • Estetinis plombavimas. Naujausios technologijos jau leidžia sugaišti daug mažiau laiko ir taikant estetinį plombavimą, atkuriant pacientų dantis ir jų dalis. Pasitelkiant 3 d technologijas, laboratorijoje greitai ir tiksliai atkuriami konkrečiam pacientui pritaikyti dantų vainikėliai, užklotai, tiltai ar laminatės. Tai ne tik greito gydymo, bet ir aukštos kokybės garantas.