Ortodontinė dilema: kurį dantų tiesinimo būdą pasirinkti? - Dentastra.lt

Ortodontinė dilema: kurį dantų tiesinimo būdą pasirinkti?

Gydytojai pastebi džiugią tendenciją: auga pacientų susirūpinimas ortodontiniu gydymu. Kreivi dantys lietuvių jau netenkina. Tačiau prireikus ortodonto paslaugų, dažnas pacientas susiduria su dilema: tenka apsispręsti, kurią dantų tiesinimo sistemą naudoti. Ką rinktis, siekiant geriausio rezultato?

Kad nereikėtų sumokėti dvigubai

Planuojant ortodontinį gydymą, rinktis tikrai yra iš ko: įvairove išsiskiria breketai, dantų plokštelės ir nematomos tiesinimo kapos. Visos šios ortodontinės sistemos turi savų privalumų ir trūkumų. Kad galva neapsisuktų, gydytojai ortodontai ragina atkreipti dėmesį į kelis esminius veiksnius: defekto dydį, komforto poreikį, estetiką bei priežiūrą. Neverta vadovautis vien pirmine kaina: vėliau gali tekti sumokėti dvigubai.

Populiarumas = komfortas?

Jeigu svajojate apie geriausią rezultatą, dantų tiesinimo metodą rinkitės atidžiai ir įsiklausykite į gydytojų rekomendacijas.

  • Lietuvoje dažnai pasirenkama dantų tiesinimo sistema – breketai. Nesunku suprasti, kodėl jie tokie populiarūs. Breketai yra ypač patvarūs, veiksmingai išsprendžia sudėtingas ortodontines problemas. Jie pasižymi didele medžiagų ir kainų įvairove. Pacientams siūlomi iš tolo pastebimi metaliniai breketai, subtilesni keramikiniai, beligatūriniai, safyriniai arba liežuviniai breketai. Nors tarpusavyje ir skiriasi, breketus sieja tie patys trūkumai: diskomfortas, pasunkėjusi burnos priežiūra ir didelės sąskaitos už terapinį dantų gydymą po breketų nuėmimo. Daugelis pacientų kompleksuoja, nes breketai – iš tolo pastebimi ir nepatogūs.
  • Dantų plokštelės dažnai naudojamos koreguojant paauglių ir vaikų sąkandį. Prireikus, jas lengva nusiimti, todėl nesukelia nepatogumų valgant ar valantis dantis. Tiesinimo plokštelės veiksmingiausios anksti pastebėjus sąkandžio ar dantų padėties nukrypimus ir koreguojant nedideles ortodontines patologijas. Pagrindinis plokštelių trūkumas tas, kad suaugusiesiems šis metodas jau nepadės (plokštelės tinkamiausios 8-13 metų vaikams). Be to, vaikams dažnai kyla pagunda plokšteles išsiimti ir nebenešioti. Tai trukdo pasiekti norimą rezultatą. Pastebima, kad naudojant dantų plokšteles, vaikams pasunkėja kalba, gali vystytis šveplavimas.
  • Laimei, plokštelės ir breketai – toli gražu ne vienintelė išeitis! Vakaruose šias sistemas nukonkuravo nematomos dantų tiesinimo kapos. Tai – novatoriškas išradimas, palengvinęs pacientų gyvenimo kokybę. Kapos tinka tiek suaugusiesiems, tiek paaugliams ir savo veiksmingumu nenusileidžia breketams: koreguoja net sudėtingus ortodontinius defektus. Kitaip nei breketai ar plokštelės, tiesinimo kapos yra lengvos, skaidrios ir visiškai nepastebimos, todėl nesukelia jokio diskomforto bendraujant ir šypsantis. Dar vienas privalumas – valgant bei valantis dantis, kapas reikia nusiimti. Tai leidžia džiaugtis įprasta dantų priežiūra, apsaugo nuo papildomų odontologinių problemų ateityje, o kartu – ir didelių sąskaitų už terapinį dantų gydymą.

Akivaizdu: tiesūs dantys yra ne privalumas, o būtinybė. Tačiau apsisprendžiant dėl dantų tiesinimo būdo, verta susidėlioti prioritetus ir atsakyti į klausimą – kokio rezultato siekiate?

Plačiau