Ortodontinis gydymas - Dentastra.lt
Ortodontinis gydymas

Ortodontinis gydymas

Grįžti


Ortodontinis gydymas

Netaisyklingas sąkandis, netiesūs, susigrūdę dantys ar tarpas tarp dantų? Jei Jus kankina nors viena iš šių problemų – odontologijos klinika „Dentastra“ pasiruošusi Jums padėti. Ortodontinis gydymas gali būti taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Su malonumu grąžinsime Jums gyvenimo džiaugsmą!

Ortodontinis gydymas klinikoje „Dentastra“ atliekamas naudojant ortodontinius aparatus. Taip pat atliekamas tikslinis dantų šalinimas arba ortognatinė chirurgija. Efektyviausią dantų tiesinimo būdą parenka gydytojas ortodontas konsultacijos metu, atsižvelgdamas į individualų atvejį.

Norint išvengti sudėtingo ortodontinio gydymo, atkreipti dėmesį į dantų padėtį ypatingai reikėtų 7-14 metų vaikams, nes šiuo laikotarpiu dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas.  Anksti pradėjus ortodontinį gydymą galima pasiekti itin veiksmingus rezultatus per trumpą laiką. Svarbu paminėti, kad prieš atliekant ortodontinį gydymą, reikėtų pasitikrinti burnos ertmės būklę, nes ortodontinis gydymas atliekamas tik tuomet, kai dantys yra visiškai sveiki.


Registracija SusisiektiSkambinti

Sąkandžio problemų priežastys:

  • Paveldimumas
  • Kvėpavimo takų ligos
  • Dažnas kvėpavimas pro burną
  • Per anksti pašalinti pieniniai dantys

 

Ortodontinės plokštelės

Ortodontinės plokštelės – tai nuimami ortodontiniai aparatai. Plokštelės yra efektyvus gydymo metodas, tačiau sukelia diskomfortą ir tinka ne visais atvejais. Ortodontinę plokštelę reikia nešioti dieną ir naktį.

Breketai

Breketai – tai fiksuoti ortodontiniai aparatai, klijuojami ant dantų paviršiaus. Gydymas gali trukti nuo 1 iki 3 metų, priklausomai nuo individualios situacijos ir taikomo ortodontinio gydymo būdo.

Breketų rūšys:

Pavadinimas Aprašymas Nuotrauka
Metaliniai breketai Viena populiariausių rūšių. Gydymas greitas, tačiau nelabai estetiškas.
Beligaturiniai breketai Išsiskiria tuo, kad lankas tvirtinamas spacialaus užrakto pagalba, todėl gydymas trunka trumpiau.
Safyriniai breketai Beveik nepastebimi ant dantų, nes atspindi natūralią dantų spalvą.
Keramikiniai breketai Mažai pastebimi ant dantų, tačiau ilgiau užtrunka gydymas.
Liežuviniai breketai Vidinėje dantų pusėje tvirtinami breketai, todėl visai nepastebimi. Tinka ne visais atvejais.

Suaugusiųjų ortodontinis dantų gydymas

Dėl atsiradusių pažangių technologijų, ortodontinį gydymą vis dažniau renkasi ir suaugę žmonės. Suaugusiųjų ortodontinį gydymą sudaro:

  • Selektyvus dantų šalinimas
  • Ortognatinė chirurgija
  • Retaineriai po breketų nuėmimo
  • Dantų prišlifavimas

Suaugusių žmonių žandikauliai yra pilnai susiformavę. Tai reiškia, kad esant dideliam žandikaulių tarpusavio neatitikimui, jį pakoreguoti galima tik chirurginiu būdu. Dažnai breketai padeda išspręsti dėl žandikaulių neatitikimo esančias sąkandžio problemas, tačiau esant labai sunkioms sąkandžio formoms, ortognatinė chirurgija išlieka geriausiu sprendimu.

Ortodontinio gydymo privalumai

Taisyklingai išsidėstę ir gražūs dantys suteikia pasitikėjimą savimi ir leidžia nevaržomai šypsotis. Be to, kramtymas tampa efektyvesnis, kalba rišlesnė ir dantys mažiau pažeidžiami ėduonies.

Registracija SusisiektiSkambinti

Rekomenduojami gydytojai