Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą. Kaip pasiruošti? - Dentastra.lt

Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą. Kaip pasiruošti?

Burnos ir dantų priežiūra – daug dėmesio ir kantrybės reikalaujantis nuolatinis darbas. Odontologijos klinikos „Dentastra“ specialistų teigimu, norint džiaugtis sveikais ir gražiais dantimis, šis darbas turi tapti kasdieniu įpročiu, o ugdyti vaikų burnos sveikatos priežiūros įgūdžius reikia pradėti nuo ankstyvos vaikystės.

Išdygus pirmam dantukui, tėvams su kūdikiu rekomenduojama atvykti pirmam vizitui pas gydytoją odontologą, kuris suteiks profesionalią informaciją apie pieninių dantų priežiūrą bei valymą. Tai daugiau informacinio pobūdžio vizitas tėvams, ir, pasak specialistų, puiku, kai tėvai atvyksta pasiruošę – užduoda klausimus, nuoširdžiai domisi ir yra motyvuoti palaikyti gerą vaiko burnos sveikatą.

Pirmą kartą su vaiku apsilankyti pas gydytoją odontologą rekomenduojama išdygus pirmajam pieniniam dantukui. Šio vizito metu išdygęs dantukas apžiūrimas, įvertinama vaiko burnos higienos būklė. Tėvams primenama tinkamos dantukų priežiūros ir reguliarių profilaktinių apsilankymų svarba, rekomenduojamos priežiūros priemonės, aptariama vaiko mityba.

Ruošiantis pirmąjam vaiko vizitui pas gydytoją odontologą, labai svarbus vaidmuo tenka tėvams. Prieš apsilankymą, rekomenduojama vaikui papasakoti apie vaikų dantukais besirūpinančius gydytojus. Kartu su vaikais galima paskaityti vaikiškas knygeles apie dantų gydytojus, parodyti paveikslėlius, kaip atrodo gydytojo odontologo kabinetas, kėdė, instrumentai, papasakoti, kaip bus apžiūrimi (skaičiuojami) dantys, pamokyti vaiką, kaip plačiai išsižioti, paaiškinti, kodėl burnos priežiūra yra svarbi.

Jokiu būdu negalima vaiko gąsdinti dantų gydytoju, apsilankymą pas jį traktuoti kaip bausmę ar vaikui girdint kalbėti, kaip baisu lankytis pas dantų gydytojus ar kaip tėveliai patys jų baiminasi. Pirmąjį vizitą su vaiku pas odontologą reikėtų suplanuoti nelaukiant, kol dantį pradės skaudėti.

Pirmajam apsilankymui svarbu pasirinkti turintį darbo su vaikais patirties gydytoją. Patyrę vaikų odontologai, turintys specifinių žinių bei bendravimo su vaikais įgūdžių, įvairių metodikų dėka sugeba įveikti didžiosios dalies vaikų baimę, išsklaidyti jų nerimą ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimą. Gydytojas apžiūros metu nuolat bendrauja su vaiku, pasakoja, kas bus daroma toliau. Šiais laikais vaikams užtikrinamos beskausmės procedūros.

Ilgametę patirtį turintys klinikos „Dentastra“ gydytojai tikina, kad lankantis pas odontologą reguliariai, vaikas pripranta prie gydytojo, odontologinio kabineto ir vizitai pas dantų gydytoją jo nebegąsdina.

Plačiau