Subalansuota mityba ir profilaktika – tiesiausias kelias į sveiką šypseną - Dentastra.lt

Subalansuota mityba ir profilaktika – tiesiausias kelias į sveiką šypseną

Deja, kad ir kaip uoliai valome dantis, norėdami užtikrinti jų sveikatą, to kartais nepakanka. Siekiant maksimalios apsaugos, gydytojai odontologai ragina atkreipti dėmesį į mitybą ir profilaktinę dantų priežiūrą. Kokius produktus rinktis ir kokių klaidų vengti? Kviečiame sužinoti daugiau!

Cukrus – rimtas iššūkis dantų sveikatai

Pasak specialistų, dantis apsaugoti pavyks, atidžiau renkantis maistą bei pagardus. Daugelis mūsų nuo mažens girdime, kad cukrus yra didžiausias dantų priešas ir tie, kas ypač mėgsta smaližiauti, ilgainiui susiduria su odontologinėmis problemomis. Deja, tai visiška tiesa. Angliavandeniai, kurių gausu saldžiuose produktuose, pradedami skaidyti jau burnos ertmėje, tad proceso metu išskiriamos rūgštys kaupiasi ant dantų paviršiaus, suformuoja apnašas ir sukelia dantų ėduonies problemą. Stenkitės vartoti kaip galima mažiau cukraus ir nepamirškite reguliariai apsilankyti burnos higienisto kabinete, kad susikaupusios apnašos būtų profesionaliai pašalintos.

Rinkitės daugiau pieno produktų

Jūsų dantys bus ypač dėkingi, jei į kasdienį maisto racioną įtrauksite kuo daugiau pieno produktų be pridėtinio cukraus: pieno, natūralaus jogurto, sūrio. Piene gausu kalcio, fosfatų ir vitamino D. Būtent šios medžiagos užtikrina dantų tvirtumą. Natūralus jogurtas taip pat praturtintas baltymais ir kalciu, tad ne tik padėsite dantims, bet ir pagerinsite virškinimo sistemos veiklą. Tuo tarpu valgant sūrį, išskiriama daug seilių, neutralizuojančių rūgštis burnos ertmėje ir atkuriama dantims palanki terpė, tvirtėja pagrindinis dantų skydas – emalis.

Kodėl būtina burnos higienisto pagalba?

Kiekvieną rytą ir vakarą valote dantis, naudojate tarpdančių siūlą ir šepetėlius, ant lentynos guli kelios skirtingos dantų pastos, burnos skalavimo skystis, bet vis tiek neapleidžia jausmas, kad dantys nešvarūs..? O galbūt pastebite dantenų kraujavimą? Į šiuos ženklus negalima numoti ranka, nes jie – gresiančių problemų pranašai. Susiformavusios apnašos išprovokuoja pavojingą dantenų uždegimą, dantenos tampa jautrios, o dantys – mažiau apsaugoti ir linkę gesti.

Bent kas pusmetį atliekama profesionali burnos higiena padeda apsisaugoti nuo rimtų grėsmių. Jos metu pašalinamos kietosios apnašos (dantų akmenys), dantys nuvalomi saugiu ir moderniu Air-Flow aparatu (sodapūte), šalinamos pigmentinės dėmės, atsiradusios dėl dažančio maisto, gėrimų, rūkymo. Galiausiai dantys nupoliruojami. Po procedūros Jus papuoš dar skaistesnė šypsena ir galėsite džiaugtis patikima dantų ir burnos ertmės apsauga!

Odontologijos klinikoje „Dentastra“ Jūsų visuomet laukia profesionalūs, dėmesingi ir padėti pasiruošę gydytojai odontologai bei burnos higienistai. Jie profilaktinę apžiūros procedūrą bei burnos higieną pavers itin malonia, įsiklausys į visus Jūsų poreikius bei pasiūlys geriausius sprendimus dantų ir burnos priežiūrai.

Plačiau