Burnos higiena – sveikai ir žaviai šypsenai - Dentastra.lt

Burnos higiena – sveikai ir žaviai šypsenai

Tarp visų odontologinių procedūrų, profesionali burnos higiena kartais tarsi nugrimzta į antraplanį vaidmenį. O turėtų būti priešingai – jeigu burnos higienai būtų skiriamas atidesnis dėmesys, kitų, sudėtingesnių odontologinių procedūrų poreikis ženkliai sumažėtų. PBH yra vienas svarbiausių žingsnių sveikos ir estetiškos šypsenos link.

Kaip  žinoti, kad laikas atlikti profesionalią higieną?

Neverta laukti požymių, kurie byloja, kad metas atlikti profesionalią burnos higieną. Jeigu jau pastebite nemalonius pakitimus, tokius kaip blogas burnos kvapas, dantų akmenys ar kt., tikėtina, kad jų atsiradimo priežastis ir yra nepakankama ar netaisyklinga burnos higiena. Odontologai primena, kad profesionalią higieną būtina atlikti reguliariai, nes apnašos ant dantų paviršiaus kaupiasi net ir esant ypač kruopščiai asmeninei burnos higienai. Pas burnos higienistą apsilankykite maždaug kartą per 6 mėnesius. Tikslesnį procedūros atlikimo dažnį parekomenduos specialistas, įvertinęs Jūsų dantų būklę.

Kas vyksta PBH metu?

Įvertinęs Jūsų burnos ertmės būklę, higienistas ultragarsiniu skaleriu pašalina dantų apnašas. Speciali valymo sistema panaikina dantų jautrumą, dantenų kraujavimą ir padeda sukurti estetišką, baltumu spindinčią šypseną. Nuvalius kietąsias ir minkštąsias apnašas, dantys nupoliruojami mineralizuojančia pasta ir pašalinamos pigmentinės dėmės. PBH yra visiškai neskausminga procedūra, trunkanti 30–60 minučių.

Ką dar turėčiau žinoti?

  • PBH metu, burnos higienistas nuodugniai apžiūrės Jūsų dantis, ir, esant poreikiui, nukreips pas reikiamą specialistą.
  • Profesionalios burnos higienos tikslas – daugiau nei apnašų šalinimas. Skiriamas ypatingas dėmesys pacientų edukavimui apie tinkamą burnos ertmės priežiūrą. Pacientas supažindinamas su dantų valymo metodikomis ir konkrečiai jo atveju tinkamomis dantų priežiūros priemonėmis.
  • Profesionali burnos higiena apsaugo nuo pavojingų ligų (periodonto, ėduonies) atsiradimo.
  • PBH reikalinga ne tik profilaktikai, bet ir gydant periodonto ligas.

SusisiektiSkambinti