Mieli Pacientai,
informuojame, kad
07.22 - 08.05 dienomis
klinika atostogaus.
Klinikoje teikiamos šios chirurginio dantų gydymo paslaugos:
Dantis tenka šalinti dėl įvairių priežasčių: traumų, parodontito, stiprių karieso pažeidimų, komplikuoto endodontinio dantų gydymo, nekokybiško protezavimo ar vidaus ligų. Stipriai pažeistus dantis rekomenduojama kuo skubiau pašalinti ir apsaugoti burnos ertmę nuo infekcijos. Danties rovimo procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Teisingai parinkus rovimo taktiką ir naudojant naujausias chirurgijos priemones, galima greitai ir netraumuojančiai jį pašalinti. Paprastai pooperacinis periodas būna lengvas.
Gana dažnai dėl įvairių priežasčių tenka šalinti protinius dantis, kurie išdygsta 18-20 metų viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje. Galimos protinių dantų rovimo priežastys:
Alveolito gydymas
Kaulinė alveolė – tai vieta, kurioje buvo danties šaknis. Paprastai po danties rovimo alveolė užsipildo krauju, kuris tampa krešuliu ir tarnauja kaip biologinis barjeras, neleidžiantis patekti infekcijai. Tačiau kartais krešulys nesusiformuoja arba iškrenta 1-2 dienų laikotarpyje. Tuomet infekcija patenka į alveolę, sukeldama uždegimą – alveolitą. Tokiu atveju jaučiamas vidutinis skausmas, nemalonus burnos kvapas ir blogai gyja žaizda.
Alveolitas gydomas vietinėje nejautroje: iš alveolės sukeliamas kraujavimas, kuris suformuoja krešulį ir žaizdą, pradedančią gyti įprastiniu būdu. Jeigu alveolito forma yra užleista, tokiu atveju žaizda praplaunama antiseptiniais tirpalais bei į ją įvedami tvarsčiai su vaistais, kurie veikia antimikrobiškai ir skatina žaizdos epitelizaciją. Tuomet žaizda gyja antriniu būdu ir kas 2-3 dienas būtina lankytis pas gydantį gydytoją tvarsčių keitimui, kol žaizda užsidengia apsauginiu sluoksniu ir išnyksta visi nemalonūs simptomai.
Danties hemisekcija ir amputacija
Hemisekcija ir amputacija praktikoje taikoma daugiašakniams krūminiams dantims. Tam tikrais atvejais atrodo, kad dantis galėtų dar pakankamai ilgai tarnauti, tačiau kuri nors šaknis turi nepagydomą infekcijos židinį, yra skilusi ar dėl periodontito negrįžtamai pažeista. Tuomet, priklausomai nuo esamos situacijos, yra šalinama dalis arba visa šaknis, paliekant kitas sveikas. Sugijus žaizdai, dantis dažniausiai protezuojamas kaip pavienis arba jungiamas prie gretutinių dantų.
Danties šaknies viršūnės rezekcija
Rezekcija gali būti taikoma tik esant židiniams ant šaknų viršūnių. Praktikoje dažnai nėra naudojama, nes turi ribotas indikacijas, kurioms esant galima taikyti šį metodą. Be to, po šio gydymo išlieka gana didelė infekcijos atsinaujinimo rizika.
Gydant šiuo metodu yra prapjaunama gleivinė ir prieinama iki kaulo ties ta vieta, kur yra židinys. Padarius mažą langelį kaule, išimamas židinys su kapsule, nupjaunama nedidelė šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis uždengiama infekcijai nepralaidžia medžiaga ir žaizda susiuvama. Paprastai pooperacinis periodas būna neskausmingas.
Priešprotezinis burnos ertmės paruošimas
Būna atveju, kai po danties rovimo kaulas atsistato netolygiai, su aštriomis kaulinėmis išaugomis arba dideliais įdubimais, kurie neleidžia pacientui patogiai nešioti išimamo protezo.
Procedūros tikslas – išlyginti esamus kaulinės išaugos nelygumus. Procedūros metu suformuojamas teisingas alveolinio kaulo kontūras, kuris tolygiai priima krūvį nešiojant išimamus protezus ir pacientui nespaudžia. Ši procedūra taip pat taikoma ir protezuojant išimamais protezais (tiltais), kai yra didelė alveolinio kaulo netektis ir būtina kaulo korekcija prieš protezavimą, kad protezas atrodytų kuo natūraliau.