Vaikų odontologija - Dentastra.lt
Vaikų dantų gydymas

Vaikų odontologija

Grįžti


Dantis kruopščiai valyti būtina jau ankstyvoje vaikystėje. Be to, išdygus primajam dantukui, reikėtų apsilankyti pas odontologą profilaktiškai. Dažniausiai pasitaikanti dantų liga – kariesas, kurį sukelia burnoje esančios bakterijos. Užkirsti kelią dantų ėduoniui padeda kruopštus dantų valymas ryte ir vakare bei dantų padengimas silantais, kuris užtikrina lengvesnę dantų priežiūrą.

Dantų ėduonies požymiai

  • Dėmelės ant dantų
  • Dantų skausmas
  • Dantų jautrumas
  • Skylutės dantyse

Pieninių dantų gydymas

Ne visi žino, jog pieninius dantis būtina gydyti, kadangi negydomi dantys gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Be to, gydytojai įspėja, jog per anksti prarasti pieniniai dantys gali lemti netaisyklingą sąkandį.


Registracija SusisiektiSkambinti

Nuolatinių dantų silantavimas

Pilnai išdygus nuolatiniams dantims, rekomenduojama padengti juos silantais. Tai speciali medžiaga, kuri išskiria fluorą ir tokiu būdu sutvirtina dantis. Be to, ji neleidžia kauptis maisto likučiams ir apnašoms.

Silantavimo procedūra

Procedūra nemokamai atliekama 6-14 metų vaikams, siekiant apsaugoti dantukus nuo ėduonies pažeidimų. Silantais dengiami sveiki krūminiai dantys. Procedūros metu nuvalomi dantys, tuomet dantų vagelės padengiamos silantais, kurie sukietinami specialios šviesos pagalba. Ši paslauga yra nesudėtinga ir visiškai neksausminga. Ji yra finansuojama PSDF lėšomis tose klinikose, kurios sudariusios sutartį su TLK.

Odontologų baimė

Prieš apsilankant pas odontologą, reikėtų vaiką nuteikti pozityviai ir žaismingai jam papasakoti apie odontologo darbą. Pasakykite, kad procedūros metu gydytojas suskaičiuos dantukus ir patikrins, ar jie yra sveiki.
Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai geba lengvai užmegzti kontaktą su vaiku ir stengiasi, jog jis jaustųsi saugiai ir komfortiškai.

Registracija SusisiektiSkambinti

Rekomenduojami gydytojai