Profesionali burnos higiena, vienas efektyviausių būdų gydyti dantenų susirgimus prieš tampant jiems sunkios formos. Burnos higiena odontologijos klinikoje “Dentastra” apima dantų šaknų valymą, poliravimą tarp dantenų ir dantų.

3

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Šiuo metu daugelis odontologijos klinikų naudoja ultragarsinius skalerius, kurie pakeičia daugumoje atvejų standartinius gramdymo instrumentus, be to ultragarsinis valymas pacientams sukelia mažiau nemalonių pojūčių, o ir pati procedūra laiko prasme atliekama žymiai greičiau.

Kai kuriais atvejais po higieninio dantų valymo į dantenų kišenes yra įvedami nedideli tvarsteliai su antibiotikais, kurie pagreitina gijimą ir dažnai apsaugo nuo tolimesnės infekcijos plitimo gilyn į apydančio audinius. Prižiūrintis odontologas tvarstelius iš dantenų pašalina maždaug po 5-7dienų.

Ko tikėtis po gydymo?

Jei yra naudojama nejautra, Jūsų lūpos ir dantenos bus užtirpusios keletą valandų. Burnos higieninis valymas sukelia labai mažą arba jokio diskomforto, kuris praeina po keleto dienų.

Kada tikslinga atlikti burnos higieną?

Dantų šaknų valymas atliekamas kai dantenos pradeda atsitraukti nuo dantų ar šaknų (susidaro dantenų kišenės), arba ant šaknų pradeda kauptis kieti mineraliniai dariniai(akmenys).

Burnos higienos rizika

Higieninis dantų valymas gali palengvinti uždegiminėse dantenose esančių bakterijų patekimą i bendrą kraujo apytakos ratą, kur jų toksinai gali pažeisti daugelį vidaus organų. Tai atsitinka labai retai ir tik tiems, kurių bendra organizmo imuninė sistema yra prislopinta arba pažeista dėl susirgimo. Tokiais atvejais prieš ir po higieninio valymo rekomenduojama skirti antibiotikus.

Kada skiriami antibiotikai?

Atliekant profesionalią burnos higieną antibiotikai skiriami jei yra širdies ir kraujagyslių sistemos susirgimų, kurie gali paskatinti atsirasti infekcijai širdyje, vadinamai endokarditu. Kai pažeista imuninė sistema (sunki diabeto forma, kepenų cirozė, sisteminės autoimuninės kilmės susirgimai, pašalinta blužnis, atliekamas chemoterapinis ar spindulinis gydymas ir kt.), tai pat tais atvejais jei neseniai buvo atlikta didelės apimties chirurginė operacija, turite savo kūne transplantantą (širdį, inkstus) arba dirbtinį implantą (širdies vožtuvas, klubo sąnarys ir pan.).

Apibendrinimas

Profesionali burnos higiena yra paprasta, lengvai ir greitai atliekama procedūra, kuri yra efektyviausia profilaktinė ir gydymo priemonė slopinanti dantenų ligų (parodontito) atsiradimą ir vystymąsi. Be kita ko, būtina reguliariai valytis dantis dantų pasta, tarpdančių siūlais, naudoti antiseptinius skalavimo skysčius. Be reguliarios ir teisingos dantų priežiūros joks dantenų gydymas nebus efektyvus. Taip pat patartina mesti rūkyti, nes rūkymas slopina organizmo imuninę sistemą, o tai mažina galimybę Jūsų dantenoms kovoti su infekcija ir bet koks gijimas trunka ilgiau.

 Užsisakyti burnos higieną.