Dantų protezavimas - Dentastra.lt
Dantu protezavimas

Dantų protezavimas

Grįžti


Dantų protezavimas atliekamas esant pažeistiems danties audiniams, restauruojant tam tikrus defektus. Taip pat, keičiamos senos, neestetiškos ir netikslios restauracijos. Estetinis dantų protezavimas priekinių dantų srityje reikalingas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą ar pašalinti tarpelius. Dantų protezavimas apima labai platų paslaugų spektrą. Tai gali būti tiek išimami protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai), tiek neišimami protezai (pavieniai vainikėliai, tiltiniai protezai, protezai ant implantų ir kt.).


Registracija SusisiektiSkambinti

Dantų protezavimo galimybės:

Išimamieji protezai

Išimami protezai – tai įvairios dantų plokštelės, lanko atraminiai protezai, pavieniai dantų vainikėliai, tiltiniai protezai, protezai ant implantų ir kt. Tokie protezai taikomi tuomet, kai netenkama dalies arba visų dantų ir nėra galimybės pasirinkti fiksuoto protezo (likę dantys per silpni arba pacientas neturi finansinių galimybių atlikti brangesnio gydymo).

Privalumai Trūkumai
Ekonomiškas variantas Neestetiški
Greitai padaromi Išimami
Yra galimybė lengvai juos pataisyti Nestabilūs

Tiltiniai dantų protezai

Jie gaminami tuomet, kai yra vieno ar kelių dantų trūkumas vienoje eilėje. Greta esantys dantys yra apšlifuojami ir pagamintas tiltinis protezas fiksuojamas ant atraminių apšlifuotų dantų.

Privalumai Trūkumai
Nereikia išsiimti Negrįžtamai apšlifuojami atraminiai dantys
Patogūs Galimas dantų jautrumas po nušlifavimo, kuris gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių
Atstato prarastą dantų lanko vientisumą Tikėtina, kad po penkių metų apšlifuoto danties nervas gali apmirti ir bus reikalingas dantų pergydymas
Pagerina kramtymo funkciją Apsunkinta dantų priežiūra

Dantų laminatės

Šiandieninė estetinė odontologija gali pasiūlyti itin estetines restauracijas, kurios vadinamos dantų laminatėmis arba dantų užklotais. Tai labai plonos plokštelės, kurios yra gaminamos iš skaidrios keramikos ir fiksuojamos ant išorinio danties paviršiaus. Jų dėka galima pilnai pakeisti šypseną, suteikiant pacientui pasitikėjimą savimi.

Privalumai Trūkumai
Minimaliai žalojamas dantis, paprastai nejaučiama jokio pooperacinio skausmo. Kaip ir bet kuri keramika, naudojama įvairiuose protezų tipuose, gali įtrūkti arba įskilti.
Itin estetiškos restauracijos, kurių dėka galima pakeisti ne tik spalvą, bet ir dantų formą bei uždengti esamus tarpus tarp dantų. Aukšta kaina. Tai pati brangiausia estetinės odontologijos paslauga.
Esant nedidelėms ortodontinėms (sąkandžio) problemoms, galima ištiesinti dantų eilę naudojant keramikines laminates. Retais atvejais galimas dantų jautrumas po laminačių cementavimo, kuris mėnesio laikotarpyje praeina.
Ilgaamžiškos. Tarnavimo laikas gali trukti 10-30 metų. Nerekomenduojamos žmonėms, kurie turi įprotį stipriai griežti dantimis.
Nekeičia spalvos.

Neišimami dantų protezai

Tai – iš įvairių medžiagų (metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio) pagamintos neišimamos konstrukcijos, kurios maksimaliai atkuria estetinį dantų vaizdą ir visas funkcijas. Šią grupę sudaro dantų vainikėliai, tiltai, laminatės, įklotai ir užklotai, taip pat – neišimami protezai, fiksuojami prie likusių sveikų dantų audinių.

Privalumai Trūkumai
Maksimali estetika Savo kaina šie protezai lenkia išimamas protezų konstrukcijas
Kramtymo komfortas
Galimybė artikuliuotai tarti žodžius
Apsaugo žandikaulio kaulą nuo tirpimo
Netrina, nekrenta
Užtikrina pacientams didesnį pasitikėjimą savimi

3Shape skeneris:

Tai – ypač pažangus intraoralinis skeneris, kurio dėka gaunamas tikslus trimatis burnos ertmės, dantų ar jų fragmentų vaizdas. Taip išvengiama ilgesnio, komplikuoto ir pacientui labai nemalonaus dantų antspaudų ėmimo proceso. Skaitmeninio 3Shape modeliavimo dėka sudaromi implantavimo ir ortodontinio gydymo planai, pagal tikslius pavyzdžius dantų technikų laboratorijose gaminami dantų protezai, skaidrios dantų tiesinimo kapos ir kt.

Privalumai Trūkumai
Šis metodas nesukelia jokio diskomforto Ši paslauga pasižymi aukštesne kaina, lyginant su tradiciniu dantų antspaudų nuėmimo metodu.
Greita procedūra
Antspaudo nuėmimui pakanka vieno vizito, taip taupomas paciento laikas
Didesnis tikslumas, lyginant su dantų antspaudų masės metodu
Registracija SusisiektiSkambinti

Rekomenduojami gydytojai