Dantų protezavimas - Dentastra.lt
Dantu protezavimas

Dantų protezavimas

Grįžti

Dantų protezavimas atliekamas esant pažeistiems danties audiniams, restauruojant tam tikrus defektus. Taip pat, keičiamos senos, neestetiškos ir netikslios restauracijos. Estetinis dantų protezavimas priekinių dantų srityje reikalingas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą ar pašalinti tarpelius. Dantų protezavimas apima labai platų paslaugų spektrą. Tai gali būti tiek išimami protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai), tiek neišimami protezai (pavieniai vainikėliai, tiltiniai protezai, protezai ant implantų ir kt.).


Registracija SusisiektiSkambinti

Dantų protezavimo galimybės:

Išimamieji protezai

Išimami protezai – tai įvairios dantų plokštelės, lanko atraminiai protezai, pavieniai dantų vainikėliai, tiltiniai protezai, protezai ant implantų ir kt. Tokie protezai taikomi tuomet, kai netenkama dalies arba visų dantų ir nėra galimybės pasirinkti fiksuoto protezo (likę dantys per silpni arba pacientas neturi finansinių galimybių atlikti brangesnio gydymo).

Privalumai Trūkumai
Ekonomiškas variantas Neestetiški
Greitai padaromi Išimami
Yra galimybė lengvai juos pataisyti Nestabilūs

Tiltiniai dantų protezai

Jie gaminami tuomet, kai yra vieno ar kelių dantų trūkumas vienoje eilėje. Greta esantys dantys yra apšlifuojami ir pagamintas tiltinis protezas fiksuojamas ant atraminių apšlifuotų dantų.

Privalumai Trūkumai
Nereikia išsiimti Negrįžtamai apšlifuojami atraminiai dantys
Patogūs Galimas dantų jautrumas po nušlifavimo, kuris gali trukti nuo vienos dienos iki kelių savaičių
Atstato prarastą dantų lanko vientisumą Tikėtina, kad po penkių metų apšlifuoto danties nervas gali apmirti ir bus reikalingas dantų pergydymas
Pagerina kramtymo funkciją Apsunkinta dantų priežiūra

Dantų laminatės

Šiandieninė estetinė odontologija gali pasiūlyti itin estetines restauracijas, kurios vadinamos dantų laminatėmis arba dantų užklotais. Tai labai plonos plokštelės, kurios yra gaminamos iš skaidrios keramikos ir fiksuojamos ant išorinio danties paviršiaus. Jų dėka galima pilnai pakeisti šypseną, suteikiant pacientui pasitikėjimą savimi.

Privalumai Trūkumai
Minimaliai žalojamas dantis, paprastai nejaučiama jokio pooperacinio skausmo. Kaip ir bet kuri keramika, naudojama įvairiuose protezų tipuose, gali įtrūkti arba įskilti.
Itin estetiškos restauracijos, kurių dėka galima pakeisti ne tik spalvą, bet ir dantų formą bei uždengti esamus tarpus tarp dantų. Aukšta kaina. Tai pati brangiausia estetinės odontologijos paslauga.
Esant nedidelėms ortodontinėms (sąkandžio) problemoms, galima ištiesinti dantų eilę naudojant keramikines laminates. Retais atvejais galimas dantų jautrumas po laminačių cementavimo, kuris mėnesio laikotarpyje praeina.
Ilgaamžiškos. Tarnavimo laikas gali trukti 10-30 metų. Nerekomenduojamos žmonėms, kurie turi įprotį stipriai griežti dantimis.
Nekeičia spalvos.

Neišimami dantų protezai

Vainikėlis – tai ant vieno danties gaminamas protezas, kurio paskirtis yra atstatyti prarastą dantį, pritaikant formą, spalvą ir funkciją.

Registracija SusisiektiSkambinti

Rekomenduojami gydytojai