Periodontologinis gydymas - Dentastra.lt
Terapinis dantų gydymas

Periodontologinis gydymas

Grįžti


Paradontologija gydo apydančio susirgimus. Periodontitas (parodontozė) – tai audinių uždegiminis susirgimas, kuris yra viena dažniausių dantų praradimo priežasčių.


Periodontito gydymo būdai:

Konservatyvus gydymas. Tikslas – kontroliuoti bakterijų kaupimąsi dantenų vagelėje.

Chirurginis  gydymas. Tikslas – atstatyti ir išsaugoti likusį dantų atraminį audinį.

 

Konservatyvus periodontologinis gydymas:

Profesionali burnos higiena

Atliekant profesionalią burnos higienos procedūrą, odontologas ar dantų higienistas specialiais instrumentais pašalina susikaupusias apnašas bei akmenis. Ant nupoliruoto ir lygaus šaknų paviršiaus sunkiau kaupiasi apnašos ir bakterijos, todėl galima tikėtis ilgesnės remisijos.

Gilus periodontologinis valymas

Taikomas naudojant vietinę nejautrą, kuomet pašalinami ne tik giliai po dantenomis esantys akmenys, bet išgramdomos ir esamos dantenų kišenės. Vėliau papildomai ultragarsu valomi likę smulkūs akmenukai, apdorojamos ir poliruojamos dantų šaknys.  


Registracija SusisiektiSkambinti

Chirurginis periodontologinis gydymas:

Dantenų kišenės chirurginis pašalinimas

Gydymo metu uždegiminės dantenos yra atkeliamos nuo alveolės kaulo, pašalinami esami akmenys, netolygiai patirpęs kaulas yra sulyginamas ir kontūruojamas, suteikiant jam taisyklingą (fiziologinę) formą, kad bakterijos neturėtų galimybės kauptis esamose kaulinėse kišenėse. Vėliau dantenos grąžinamos į savo vietą ir tiksliai apsiuvamos apie dantis. Tokio gydymo tikslas – pašalinti gilias kišenes, kuriose dauginasi bakterijos.

Patirpusio kaulo atstatymas

Ligai pažengus, dantį laikantis audinys ir kaulas būna stipriai patirpę, tuomet yra galimybė naudojant nuosavą imamas iš kitos vietos), sintetinį ar donorinį kaulą (kito žmogaus), įvesti į labiausiai pažeistas sritis. Po keleto mėnesių jau galima tikėtis dalinio kaulo atsistatymo.

Minkštų audinių plastika

Tai chirurginė periodontologijos sritis, skirta atstatyti ar koreguoti dantenų trūkumą, atsiradusį dėl periodontologinio susirgimo. Paprastai reikalingi audiniai gali būti paimami iš to paties žmogaus gomurinės srities,arba panaudojus specialiai paruoštus donorinius audinius. Taip pat galima dantenų plastika vietiniais audiniais.

Registracija SusisiektiSkambinti