4 žingsniai nepriekaištingai burnos priežiūrai namuose - Dentastra.lt
burnos-higiena

4 žingsniai nepriekaištingai burnos priežiūrai namuose

Norint turėti sveikus dantis ir gražią šypseną, neužtenka reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą. Būtina ir kruopščiai palaikyti burnos higieną namuose. Tai aktualu ne tik suaugusiems, bet ir vaikams – teisingus burnos priežiūros įgūdžius svarbu ugdyti nuo mažų dienų. Tad kaip tinkamai prižiūrėti dantis namuose ir mažiems, ir dideliems?

 1. Didžiausias dėmesys – dantų valymui

  Dantis reikia valyti po 2-3 minutes bent du kartus per dieną. Teisingai valant dantis, šepetėlis turi būti pakreiptas 45 laipsnių kampu, kad šereliai liestųsi ir su dantimis ir su dantenų linija. Nepamirškite, kad burnos higienai užtikrinti reikia valyti ne tik dantis, bet ir liežuvį bei burnos ertmę. Nepamirškite ne tik dantų, bet ir liežuvio: jį galite valyti grublėta dantų šepetėlio nugarėle arba specialiu liežuvio valikliu.

 2. Geri įpročiai ugdomi nuo mažens

  Vaikams dantis valyti reikia vos atsiradus pirmam dantukui. Patariama tai daryti iki kol vaikui sueis 8-9 metai. Klaidinga manyti, kad pieninių dantukų prižiūrėti nereikia. Yra daugybė priežasčių, kodėl reikia jais rūpintis, tačiau svarbiausia – teisinga burnos priežiūra gali padėti išvengti dantų ėduonies. Jei pieninius dantukus pažeis kariesas, tikimybė, kad nuolatiniai dantys irgi bus paveikti, padidėja net 3 kartus.

 3. Tarpdančių valymas būtinas kasdienei burnos priežiūrai

  Tarpdančiai sudaro net 40 proc. dantų paviršiaus! Dantų šepetėlis, kad ir koks geras bebūtų, neišvalo tarpdančių, todėl dantų siūlas – neatsiejamas nuo tinkamos burnos priežiūros. Suaugusieji ir vaikai turi jį naudoti bent vieną kartą per dieną. Jei naudojimasis dantų siūlu yra nepatogus, burnos irigatorius gali tapti puikia išeitimi. Tai inovatyvus prietaisas, kuris pulsuojančios vandens srovės pagalba pasiekia ir išvalo net sunkiausiai prieinamas vietas.

 4. Burnos skalavimo skysčiai ne tik dėl gaivaus burnos kvapo

  Rekomenduojama kasdienę burnos higieną užbaigti burnos skalavimo skysčiu, nes jis ne tik pašalina blogą burnos kvapą, bet ir slopina burnos gleivinės uždegimus, šalina bakterines apnašas. Svarbu, kad naudojamas skystis būtų kuo natūralesnis, t.y. be parabenų, putojimą skatinančių ar kitų kenksmingų sudėtinių dalių.


Net pati geriausia kasdienė burnos priežiūra neapsaugos nuo kietųjų dantų apnašų ir pigmentinių dėmių. Nepašalinus jų ilgą laiką, gali išsivystyti dantenų uždegimas, ėduonis ar periodontitas, kuris yra viena dažniausių dantų netekimo priežasčių. „Dentastros“ odontologijos klinikoje atliekama profesionali burnos higiena, kurios metu ne tik pašalinamos dantų apnašos, bet ir įvertinama bendra dantų būklė, atliekama burnos ligų diagnostika.

Pas burnos higienos specialistus rekomenduojame apsilankyti 1-2 kartus per metus, o esant poreikiui, ir dažniau. Reguliariai atliekant šią procedūrą, galima džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, baltesne šypsena ir gaivesniu burnos kvapu. „Dentastros“ odontologijos klinikoje naudojamos pažangios technologijos, todėl suteikiamos aukščiausios kokybės burnos priežiūros paslaugos. Kviečiame apsilankyti!

Plačiau