Amžinas klausimas: kaip pagražinti šypseną? - Dentastra.lt

Amžinas klausimas: kaip pagražinti šypseną?

Dabar – idealus metas svajojantiems apie gražesnę šypseną, norintiems padailinti nuskilusius, formą ir spalvą praradusius dantis. Tai leis į gyvenimą grįžti su dar didesniu pasitikėjimu savimi. Tačiau pacientai netrunka susidurti su pasirinkimo dilema – vilioja tiek estetinis plombavimas, tiek dantų laminatės. Tad kurį gi metodą rinktis?

Būtina procedūra

Galbūt nusidėvėję dantys tėra nesvarbi smulkmena? Tikrai ne! Nudilusių dantų rekonstrukcija yra labai reikalinga ir net būtina procedūra. Dantų estetiką svarbu atkurti tiek dėl fizinių, tiek dėl psichologinių priežasčių. Netvarkingai atrodantys, spalvą ir formą praradę dantys gali sujaukti gyvenimą: pacientas praranda norą šypsotis, kompleksuoja, patiria sunkumų bendraujant. Negana to, nuskilę, aptrupėję dantys yra lengviau pažeidžiami kariesą sukeliančių bakterijų. Nuo pavojingų infekcijų ir ligų apsaugoti gali kokybiškas dantų atkūrimas.
Dentastros klinikos odontologai pastebi: šypsenos ir burnos sveikatos vertę šiandien supranta vis daugiau pacientų. Jie ryžtasi investuoti į savo šypseną ir rūpinasi dantų estetine būkle.

Kuris metodas geriausias?

Apie estetinius dantų pokyčius svajojantiems pacientams dažniausiai siūlomi du keliai: estetinis plombavimas arba keramikinės laminatės. Abi šios procedūros yra saugios ir visiškai beskausmės. Estetinio plombavimo metu smėliasrovės aparatu valomas dantų paviršius, o prireikus – minimaliai šlifuojamas. Galiausiai kruopščiai atkuriami dantį sudarantys sluoksniai. Dengiant dantis laminatėmis, paruošiamas dantų priekinis paviršius (dažniausiai jis švelniai šlifuojamas), nuimami dantų antspaudai. Laminatės gaminamos laboratorijoje, pagal individualią paciento anatomiją ir prie dantų paviršiaus priklijuojamos jau kito vizito metu.

 

Nors abu šie metodai šypsenai suteikia estetikos, jie turi nemažai skirtumų:

Estetinis plombavimas Dantų laminatės
Greitas restauracijos būdas, efektas matomas iš karto. Galutinis efektas bus matomas po maždaug dviejų vizitų.
Patenkina estetinius poreikius, tačiau išvaizda nusileidžia laminatėms. Atrodo ypač natūraliai.
Plombos – trapesnės už natūralius dantis. Keramikinės dantų laminatės bėgant laikui nepraranda pirminės išvaizdos.
Ilgalaikiškumu nusileidžia laminatėms: plombos tarnauja 7-10 metų. Tinkamai prižiūrimos dantų laminatės tarnauja net 15-20 metų!
Pigesnis, nei dantų laminatės, tačiau procedūrą teks dažniau kartoti. Brangesnės už estetinį plombavimą.

 

Apsisprendėte, o gal vis dar sunku išsirinkti? Apsilankykite Dentastros klinikoje – drauge su patyrusiais gydytojais odontologais rasite Jus tenkinantį dantų restauracijos sprendimą. Džiaukitės estetiška šypsena be didelių pastangų!

PLAČIAU