Apie skausmą, kuris nepraeina: ką atneša kančios dėl skaudamo danties? - Dentastra.lt

Apie skausmą, kuris nepraeina: ką atneša kančios dėl skaudamo danties?

Įsisukę į įtemptą gyvenimo ritmą, daugelis sveikatos problemas nustumia į šoną. Deja, sveikatos sutrikimai savaime nepraeina, o tik gilėja. Ne išimtis ir burnos ertmės ligos. Pasitaiko, jog dantų gydymą žmonės ilgą laiką atidėlioja, o danties skausmą malšina vaistais. Vis dėlto, vaistai yra tik laikinas pagalbininkas slopinant požymius, tačiau jokiu būdu ne problemos sprendimas. Infekcijos židinys per dantyje atsiradusią ertmę sparčiai plinta, su kiekviena diena atnešdamas vis rimtesnes pasekmes. Kokios jos ir kaip apsisaugoti? 

Negydant dantų, laukia skaudžios pasekmės

Pakitusi dantų spalva, dantų jautrumas, danties skausmas – šie ir panašūs požymiai yra dantų gedimo etapai. Imtis veiksmų svarbu vos pastebėjus pirmuosius signalus, kol dantų ėduonis nepasiekė danties šaknies ir nesuardė danties audinių. Ir toliau ignoruojant problemą, infekcija plinta, pažeisdama ne tik dantis, bet ir žandikaulio kaulą bei visą organizmą. 

Gydytojai įspėja, kad danties kanale išplitusi infekcija didina riziką susirgti širdies ligomis, sulaukti kraujotakos sutrikimų, inkstų uždegimo ar gimdymo komplikacijų. Be to, už šaknies ribų patekusi infekcija gali sukelti šalia esančių danties audinių uždegimą – periodontitą. Negydant pažeistų dantų, tirpsta žandikaulio kaulas ir dantį gali tekti pašalinti. 

Endodontinis gydymas: kada prireikia ir kaip tai vyksta?

Negydant danties, infekcijos pradeda plisti iki pat šaknies viršūnės ir gali sukelti uždegimus gilesniuose audiniuose. Uždegimui pasiekus dantų šaknų kanalus, prireikia endodontinio gydymo. Dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas tuomet, kai danties nervas yra pažeistas negrįžtamai. Tai yra atsakinga procedūra, kurios metu gali būti naudojami specialūs optiniai prietaisai, padedantys gydytojui gydymą atlikti ypač tiksliai ir kokybiškai. 

Endodontinio gydymo metu, dantų šaknų kanalai yra išvalomi, dezinfekuojami ir užplombuojami. Tiesa, stipriai pažeistų dantų neįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis, todėl ypač sudėtingais atvejais gali būti reikalingas protezavimas. Laiku apsilankius pas odontologą, sustabdomas infekcijos plitimas ir išsaugomi sveiki danties audiniai.

SusisiektiSkambinti