Ar dantų atkūrimas reikalingas tik dėl grožio? - Dentastra.lt

Ar dantų atkūrimas reikalingas tik dėl grožio?

Nudilę, nutrupėję, spalvą, formą praradę dantys gali tapti tikru galvos skausmu. Deja, dalis pacientų iki šiol tiki, kad tokių dantų atkūrimas – tik kosmetinis klausimas. Gydytojai jiems prieštarauja. Estetiką praradusių dantų restauravimas yra svarbus Jūsų sveikatai. Pristatome 3 svarbiausias priežastis, kodėl verta atstatyti nusidėvėjusius dantis.

  1. Dantų atkūrimas panaikina skausmą ir diskomfortą. Nusidėvėję, įskilę, aptrupėję dantys ne tik atrodo neestetiškai, bet yra labiau pralaidūs aplinkos poveikiui. Net menkiausias emalio įtrūkimas lemia padidėjusį jautrumą. Dėl šios priežasties nusidėvėjusius dantis turintys pacientai dažnai skundžiasi dantų jautrumu ir net skausmu. Jis ypač paūmėja paragavus saldumynų, šalto maisto, gėrimų ar tiesiog būnant vėsiame ore. Dantų atkūrimas apsaugo nuo šių nemalonių pojūčių.
  2. Delsimas atkurti nusidėvėjusius dantis prišauks naujų odontologinių problemų. Įtrūkęs ar įskilęs danties paviršius – tik problemų pradžia. Pro emalio įtrūkimus ėduonį sukeliančios bakterijos lengviau pasiekia giliuosius danties sluoksnius. Jeigu problema nesprendžiama, infekcija gali negrįžtamai pažeisti dantį. Jo netekus, kils naujų bėdų, o prarasto danties atstatymas pareikalaus didelių išlaidų ir laiko.
  3. Dantų atkūrimas padeda atgauti pasitikėjimą savimi. Emocinė sveikata – ne mažiau svarbi už fizinę. Dėl estetinę išvaizdą praradusių dantų, labai kenčia pacientų pasitikėjimas savimi. Kartais emocinė būklė būna tokia prasta, kad kyla net fizinės problemos – nemiga, valgymo, virškinimo sutrikimai. Šiuos iššūkius patyrę pacientai teigia, kad atkurta šypsena padėjo susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir pagerino įvairių kompleksų paveiktą psichologinę būseną.

Pristatė geriausią metodą

Svajojantiems apie greitą ir efektyvų dantų atkūrimo metodą, yra iš ko rinktis. Vis dėlto, norintiems ilgalaikių rezultatų, odontologijos klinikos „Dentastra“ gydytoja-odontologė Judita Karužienė pacientams rekomenduoja dantų laminates. „Tai – efektyvus ir ilgaamžis pažeistų dantų atkūrimo būdas. Prižiūrimos, dantų laminatės nepraradusios pirminės išvaizdos gali tarnauti net 20 metų – to nesuteiks estetinis dantų plombavimas“- teigia gydytoja.

Dantų laminatės yra šviesai pralaidžios porceliano keramikos plokštelės. Plonos, bet labai veiksmingos laminatės suteikia šypsenai baltumą, o aplinkos poveikio nualintiems dantims – tvirtumą ir atsparumą.

„Dantų dengimo laminatėmis procedūra yra greita ir nesudėtinga. Pirmojo vizito metu nuimami paciento dantų antspaudai. Pagal juos laboratorijoje gaminamos individualiai pritaikytos laminatės. Dantys joms paruošiami visiškai be skausmo. Prireikus, dantų priekinis paviršius minimaliai šlifuojamas. Antrojo vizito metu, pagamintos laminatės specialiu cementu tvirtinamos ant dantų paviršiaus“- pasakoja J. Karužienė.

Jeigu ir Jūs svajojate apie sveikesnius, tvirtesnius ir gražesnius dantis, laminatės yra geriausias sprendimas. Apsilankykite klinikoje „Dentastra“ – Jūsų šypsena pasirūpins patyrusi odontologė Judita Karužienė!

PLAČIAU