Ar netaisyklingas sąkandis kenkia sveikatai? - Dentastra.lt

Ar netaisyklingas sąkandis kenkia sveikatai?

Šiandien dantų estetika ir taisyklingas sąkandis – neatsiejami nuo geros savijautos. Kaip netaisyklingas sąkandis gali paveikti žmogų priklauso tiek nuo sąkandžio patologijos, tiek nuo paties žmogaus įpročių. Visgi, ilgiau nesprendžiant šios problemos, gresia tam tikros pasekmės. Kaip netaisyklingas sąkandis kenkia sveikatai?

Tikrai kenksminga?

Klaidinga manyti, kad šiek tiek iškrypę dantys nedaro įtakos bendrai organizmo sveikatai. Ilgai negydomas sąkandis, priklausomai nuo situacijos, dažniausiai turi neigiamų pasekmių.

Dėl nuolatinės apkrovos pažeidžiami žandikaulio sąnariai, dėl to sudėtingiau kramtyti maistą, juntamas maudimas, žandikaulio traškesiai. Bėgant laikui diskomfortas didėja, o dantys greičiau dėvisi.

Sunkesniais atvejais dėl netaisyklingo sąkandžio gali atsirasti sprando, kaklo, galvos skausmai, žmogus atrodo vyresnis, kadangi atsiranda daugiau raukšlių. Be to, veidas gali atrodyti kiek nesimetriškas, specialistui pakanka vien pažiūrėti į pacientą ir suprasti, jog jis galimai turi sąkandžio problemų.

Kodėl susiformuoja netaisyklingas sąkandis?

Specialistai sako, kad vieniems netaisyklingą sąkandį lemia genetika, kitiems anksti prarasti ar išrauti dantys. Jei prarasti dantys laiku neprotezuojami, jie iškraipo aplink esančius dantis ir nulemia netaisyklingą sąkandžio padėtį.

Taip pat netaisyklingas sąkandis gali atsirasti dėl įpročio griežti dantimis (dar vadinamo bruksizmu), kurį sukelia kasdienė įtampa ir stresas. Netaisyklingą sąkandį kai kuriais išskirtiniais atvejais lemia netgi liežuvio padėtis ir netaisyklingas kvėpavimas.

Svarbu neatidėlioti gydymo

Netaisyklingas sąkandis gali būti gydomas įvairiais ortodontiniais būdais – kurį iš jų pasirinkti priklauso nuo Jūsų situacijos. Paprastai gydymui pasitelkiamos ortodontinės plokštelės, kapos, breketai. Sudėtingiausiais, išskirtiniais atvejais gali prireikti operacijos.

Specialistai sutaria, kad efektyviausiai netaisyklingą sąkandį ištaiso breketai arba nematomos dantų tiesinimo kapos. Šie ortodontiniai aparatai sėkmingai stumia dantis į taisyklingas vietas sukurdamos taisyklingą sąkandį.

Tiek kapos, tiek breketai suteikia taisyklingą sąkandį, tai – tik laiko klausimas! Jei įtariate, jog turite netaisyklingą sąkandį, kviečiame atvykti į kliniką „Dentastra“ ir pasitikrinti dantis. Mūsų specialistai suras Jums geriausią gydymo sprendimą.

Plačiau