Burnos higiena namuose ir higienisto kabinete – kada laikas atvykti į odontologijos kliniką? - Dentastra.lt

Burnos higiena namuose ir higienisto kabinete – kada laikas atvykti į odontologijos kliniką?

Dantų šepetėlis, specialūs tarpdančių šepetėliai ir siūlai, dantų pasta, antiseptinis burnos skalavimo skystis – tai priemonės, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo kasdieninės burnos priežiūros rutinos. Tačiau, kad ir kaip kruopščiai valytumėtės dantis namuose, neįmanoma pašalinti visų susikaupusių apnašų. Dėl to, bent du kartus per metus rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną odontologijos klinikoje.

Dantų priežiūra namuose

Norint turėti gražią ir sveiką šypseną, dantis būtina valyti ryte ir vakare – šepetėliu ir dantų pasta. Taip pat patartina naudoti papildomas dantų bei burnos ertmės švarinimo priemones, kaip skalavimo skystis ir tarpdančių siūlas. Naudodami jas, nesunkiai pašalinsite minkštąsias apnašas.

Deja, nepaisant kruopštaus dantų valymo namuose, mikroskopiniuose dantų įtrūkimuose bei dantenų vagelėse vis tiek lieka bakterijų, galinčių sukelti dantų ir gretimų audinių ligas. Ant apatinių priekinių, ant viršutinių krūminių dantų sparčiai formuojasi kietosios apnašos (dantų akmenys), kurių neįveikia joks tarpdančių siūlas ar šepetėlis. Taip pat ant dantų paviršiaus neretai atsiranda pigmentinės dėmės (nuo kavos, gaiviųjų gėrimų, limonadų, vaisių sulčių, alkoholio ir kt.).

Profesionali burnos higiena

Laiku nepanaikinus dantų akmenų, kyla tikimybė susidurti su pavojingu dantenų uždegimu – gingivitu, kurio požymiai yra paburkusios, paraudusios ir kraujuojančios dantenos. Nepritaikius gydymo, gingivitas progresuoja ir pereina į infekcinę būklę, vadinamą periodontitu, kuris gali paskatinti dantų netekimą.

Profesionali burnos higiena – nepamainomas metodas, šalinant susikaupusias kietąsias apnašas ir gydant dantenų bei kitų burnos audinių ligas. Šią procedūrą būtina atlikti profilaktiškai, taip pat – ruošiantis dantų implantacijai, plombavimui, balinimui, ortodontiniam gydymui, gydant periodonto audinių ligas.

Procedūra trunka 30-60 minučių ir turėtų būti atliekama kas 6 mėnesius, priklausomai nuo individualios paciento situacijos.

Ypatingas pasiruošimas nebūtinas

Vykstant pas burnos higienistą nereikalingas ypatingas pasiruošimas – užteks išsivalyti dantis su šepetėliu ir siūlu, išskalauti burną skalavimo skysčiu.

Odontologijos klinikoje „Dentastra“ procedūra atliekama naudojant ultragarsinius skalerius, kurie sukelia mažiau nemalonių pojūčių bei užtikrina trumpesnę procedūros trukmę. Burnos higienistas visų pirma įvertins jūsų būklę, pastebėjęs diagnozuos burnos ertmės ligas. Susikaupusios apnašos pašalinamos naudojant specialius instrumentus bei ultragarsinį skalerį, pigmentinės dėmės – pasitelkus „Air-Flow“ technologiją. Šią procedūrą burnos higienistas užbaigs dantų paviršiaus nupoliravimu.

Burnos higienistas jums papasakos apie tinkamą burnos ertmės priežiūrą namuose. Neatidėliokite vizito ir registruokitės dentastra.lt arba telefonu +370 674 18 963.

Plačiau