Dantų ir burnos ertmės priežiūra nėštumo metu - Dentastra.lt

Dantų ir burnos ertmės priežiūra nėštumo metu

Nėštumas – be galo ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Menka paslaptis, jog besilaukiant vaikelio svarbu atidžiai rūpintis savo sveikata, tačiau dantų priežiūros svarba dažnai atsiduria antrame plane ir lieka šiek tiek užmiršta.

Odontologai teigia, jog dantų ir burnos ertmės priežiūra yra ypač svarbi ne tik būsimos mamos, bet ir besivystančio kūdikio sveikatai. Nėštumo metu moters organizme vyksta pokyčiai, kurie turi įtakos ir burnos ertmės sveikatai, todėl būtina žinoti, kaip tinkamai rūpintis savo dantų sveikata ir apsaugoti mažylį nuo įvairių dantų ir burnos ertmės ligų pasekmių.

Statistika teigia, jog net 18%  priešlaikinių gimdymų sukelia dantų ir burnos ertmės ligos. Dantenų uždegimas – viena jų. Tai dažniausiai pasitaikanti ir labiausiai paplitusi nėščiųjų liga, kuri išsivysto kaip atsakas į organizme vykstančius hormoninius pokyčius. Moters dantenos tampa ypatingai jautrios dantų apnašose esančiose bakterijose, dėl to kyla dantenų uždegimas, kuris neretai išsivysto į periodonto ligas. Pastebėjus pirmuosius simptomus – paraudusias, paburkusios, kraujuojančias ir skaudančias dantenos – vertėtų nedelsiant kreiptis į odontologą. Neretai moterys išsigąsta ir nustoja valytis dantis, tačiau derėtų elgtis priešingai – reguliariai valyti dantis minkštu šepetėliu su gydytojo rekomenduota dantų pasta, naudoti tarpdančių siūlą ir skalauti burną burnos skalavimo skysčiu.

Dantų ėduonis – kita besilaukiančios moters problema. Pirmaisiais nėštumo mėnesiais dažniausiai kamuoja rytinis pykinimas bei vėmimas. Šie toksikozės reiškiniais ypač kenkia dantų emaliui, kai rūgščiosios skrandžio sultys patenka į burną taip sukurdamos palankią terpę dantų ėduonies vystymuisi. Tokiu atveju moteriai būtina žinoti, kad dantų šepetėlis ir pasta gali tik pabloginti situaciją, pirmiausiai vertėtų burną praskalauti vandeniu ar sodos tirpalu, neutralizuojant rūgsią terpę burnoje, o tada valyti dantis kaip įprasta.

Gydytojai odontologai rekomenduoja visas odontologines procedūras besilaukiančiajai atlikti antrojo trimestro metu. Vaikelis aktyviausiai vystosi pirmajame trimestre, o trečiajame ypač padidėja rizika priešlaikiniam gimdymui, todėl antrasis trimestras yra tinkamiausias. Nors visos odontologinės procedūros yra nekenksmingos kūdikiui, didesnė apsauga nepakenks. Viso nėštumo metu būtina reguliariai lankytis pas gydytoja odontologą – neretai moterys savigyda tik pakenkia, todėl šiuo atveju vertėtu nerizikuoti ir dantų bei burnos ertmės sveikatą patikėti specialistams.

Kviečiame šiuo stebuklingu laikotarpiu savo burnos sveikatą patikėti Dentastros odontologams – užtikriname nuoširdų rūpestį ir saugų bei efektyvų gydymą.