Dantų šepetėlis: kaip išsirinkti? - Dentastra.lt

Dantų šepetėlis: kaip išsirinkti?

Dantų šepetėlis atlieka labai svarbią misiją – padeda pašalinti nuo dantų apnašas ir apsaugo mūsų dantis nuo ligų. Kyla klausimas, kodėl prekybos centre griebiame pirmą po ranka pasitaikiusį dantų šepetėlį? Kad ši kasdienė burnos priežiūros priemonė atliktų savo funkciją be priekaištų, ją išsirinkti reikėtų tikrai ne pagal akį traukiančią spalvą ar įmantrų dizainą. Į kokius kriterijus atkreipti dėmesį, norint įsigyti dantų šepetėlį?

Kokios yra dantų šepetėlių rūšys?

Dantų valymas yra atsakingas procesas, kurio metu turi būti kruopščiai nuvalomi visi dantų paviršiai, pašalinant maisto likučius ir mikroorganizmus. Galima rinktis tiek rankinį, tiek mechaninį dantų šepetėlį. Naujausių tyrimų duomenimis, elektriniais šepetėliais apnašos nuvalomos efektyviau. Priklausomai nuo asmeninių poreikių ir individualios situacijos, papildomai galima naudoti specialios paskirties šepetėlius, pavyzdžiui, vieno danties, vienos šerelių eilės, tarpdančių šepetėlius ir kt. Šepetėlį (ar šepetėlio galvutę) rekomenduojama keisti maždaug kas tris mėnesius.

Kriterijai, renkantis šepetėlį

Dantų šepetėlį sudaro rankenėlė, kaklelis, galvutė ir šereliai, todėl renkantis, reikėtų atkreipti dėmesį į visas šias dalis, kadangi jos yra lygiavertiškai svarbios dantų valymo rutinoje.

Rankenėlė. Rankenėlė turėtų būti patogi, neslystanti ir tampri, kad sumažintų per didelį spaudimą.

Kaklelis. Atkreipkite dėmesį, kad kaklelis būtų lankstus ir tamprus, geriausia – lenktas, nes taip efektyviau pašalinamos apnašos.

Galvutė. Vaikams skirtos mažesnės galvutės, o vidutinio dydžio – paaugliams ir suaugusiems. Nesirinkite šepetėlių didelėmis galvutėmis, nes bus sudėtingiau pasiekti visas burnos ertmės vietas.

Šereliai. Rinkitės minkštus šerelius apvaliais galais, kad burnos ertmės audiniai būtų apsaugoti nuo pažeidimų. Minkšti šereliai yra lankstesni, todėl geriau pašalinamos apnašos. Vaikams ar dantenų uždegimu sergantiems suaugusiems reikėtų naudoti labai minkštą dantų šepetėlį. Vidutinio kietumo ar kietus šepetėlius galima naudoti tik retkarčiais, siekiant pašalinti dėmes nuo dantų paviršiaus.

Dantų šepetėlis – ne visagalis

Dantų valymas šepetėliu – pagrindinis, tačiau ne vienintelis apnašų šalinimo metodas. Kad ir kokį dantų šepetėlį pasirinksite, net jei į jį investuotumėte kelis šimtus, vien tik dantų šepetėlis pašalins tik dalį apnašų. Likusios nepašalintos apnašos kietėja ir virsta akmenimis, kuriuose kaupiasi bakterijos.  Dėl šios priežasties didėja rizika susirgti pavojingomis burnos ertmės ligomis ir net netekti dantų. Norint apsisaugoti nuo periodonto ir kitokių ligų, būtina reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Procedūros metu naudojami specialūs prietaisai, skirti nuo dantų pašalinti susikaupusias kietąsias ir minkštąsias apnašas, kurių neįmanoma pašalinti savarankiškai. Burnos ertmės priežiūros specialistė, atsižvelgdama į individualų atvejį, parekomenduos burnos ertmės priežiūros priemones bei pasidalins profesionaliais patarimais apie taisyklingą dantų priežiūrą namuose.

KontaktaiSkambinti