Dantų tiesinimo kapų priežiūra - Dentastra.lt

Dantų tiesinimo kapų priežiūra

Tiesinant dantis kapomis ir siekiant efektyvaus rezultato, kapas būtina nešioti 20-22 valandas per parą, todėl jų priežiūra reikalauja ypatingo kruopštumo. Dėl netinkamos kapų priežiūros jos ne tik deformuojasi, praranda skaidrumą, pakeičia spalvą ir atrodo neestetiškai – jose kaupiasi įvairūs mikroorganizmai bei bakterijos, galintys sukelti dantų ir dantenų ligas.

Odontologijos klinikos „Dentastra“ specialistai dalinasi naudingais patarimais, kurie, tikimės, bus naudingi pasirinkusiems šį dantų tiesinimo būdą.

  • Dantų tiesinimo kapos turi būti laikomos joms skirtoje dėžutėje. Kaskart išsiėmus kapas, rekomenduojama jas praskalauti vėsiu tekančiu vandeniu. Svarbu atminti, kad karštu vandeniu kapų plauti negalima, nes jos gali pakeisti savo formą. Išplauti reikėtų ir kapų laikymo dėžutę.
  • Kas vakarą kapas būtina kruopščiai išvalyti minkštu dantų šepetėliu ir švelnia dantų pasta, neturinčia abrazyvių dalelių ir nuplauti vėsiu tekančiu vandeniu. Valyti reikia iš viršaus ir iš apačios. Kapų valymui rekomenduojama naudoti atskirą dantų šepetėlį. Kapas galima valyti ir švelniu, bekvapiu muilu. Svarbiausia, kad uždedant kapas, jos visada būtų kruopščiai išvalytos – tinkama dantų tiesinimo kapų priežiūra neleidžia kauptis apnašoms ir bakterijoms.
  • Kapų valymui taip pat galima naudoti dantų protezams skirtas dezinfekuojančias tabletes. Ištirpinus tabletę šiltame (bet ne karštame!) vandenyje, reikia įdėti kapą, kad vanduo ją apsemtų, palaikyti 10-15 min., išėmus nuvalyti minkštu dantų šepetėliu ir nuskalauti šiltu tekančiu vandeniu. Tirpalas naudojamas vieną kartą.
  • Neišsiėmus tiesinimo kapų, negalima valgyti ir gerti ( išskyrus šaltą vandenį). Siekiant išvengti kapų spalvos ir elastingumo pokyčių, jas nešiojant reikėtų susilaikyti nuo rūkymo, nekramtyti kramtomos gumos, vengti didelę pigmentaciją turinčių maisto produktų. Kapų valymui negalima naudoti spalvoto muilo ar kitų kapas galinčių nudažyti priemonių, kieto šepetėlio ir abrazyvios dantų pastos, galinčių jas pažeisti. Taip pat negalima skalauti ar plauti kapų karštu vandeniu.
  • Nešiojant kapas svarbu nepamiršti ir burnos ertmės higienos. Rytais ir vakarais, išėmus kapas, dantis reikėtų valyti naudojant tarpdančių siūlą, dantų pastą ir dantų šepetėlį, taip pat nuvalyti liežuvio paviršių. Esant galimybei, reikėtų išsivalyti dantis dantų pasta ir šepetėliu po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, o kai tokios galimybės nėra – praskalauti burną vandeniu ar skalavimo skysčiu.

Klinikos „Dentastra“ gydytojai odontologai primena, kad kruopšti ir atsakinga tiesinimo kapų ir burnos priežiūra – vienas svarbiausių veiksnių, siekiant greitesnio ir efektyvaus rezultato – tiesių dantų, gražios šypsenos bei pasitikėjimo savimi.

Plačiau