Dantų tiesinimo mitai: kodėl universalus gydymas neegzistuoja? - Dentastra.lt

Dantų tiesinimo mitai: kodėl universalus gydymas neegzistuoja?

Kreivi dantys bei netaisyklingas sąkandis nepuošia, tačiau su šiuo iššūkiu susiduria net 70 proc. lietuvių. Kur yra paklausa, atsiras ir pasiūla: pacientai vis dažniau viliojami abejotina informacija apie neįtikėtinai pigius dantų tiesinimo būdus, neva tinkančius kiekvienam. Skamba per gerai, kad būtų tiesa?

 

Susigundo žemomis kainomis

Nuo išties veiksmingų gydymo sprendimų pacientus sulaiko daugybė veiksnių: vieni mano, kad jiems per vėlu, kiti – kad per brangu. Trečioji pacientų grupė susigundo kalbomis apie nebrangų, visiems vienodai tinkantį ortodontinį gydymą – ypač populiarėja dantų tiesinimas itin nebrangia (dažnai iki 100 eur. kainuojančia) treinerių sistema.

Ortodontijos profesionalai siūlo nepasikliauti mitais. Ortodontinis gydymas padeda ne tik vaikams ir paaugliams, bet ir brandaus amžiaus pacientams. Dėl amą atimančių išlaidų jaudintis irgi nebūtina: daugelis klinikų siūlo lanksčią mokėjimo sistemą, todėl atsiskaityti galima ir dalimis. Galiausiai, treinerių sistemos efektyviau padeda jaunesnio amžiaus pacientams ir tik tais atvejais, kai dantų patologija nėra didelė. Tokio gydymo rezultatai sunkiau prognozuojami, išlieka didelė dantų „grįžimo“ į pirminę padėtį rizika.

Norint su sąkandžio ar susigrūdusių dantų problema atsisveikinti visam laikui, būtinas individualus ortodontinis gydymas. Jis neatsiejamas nuo kruopštaus planavimo: atliekamos rentgeno nuotraukos, skaitmeniniu būdu nuimami paciento dantų antspaudai, sudaromas gydymo planas ir parenkamas tinkamiausias ortodontinis aparatas.

Laužo stereotipus

Deja, nuo efektyvaus gydymo dalį pacientų atbaido dar viena opi problema – įsitikinimas, kad ortodontinio gydymo aparatai yra neestetiški. Tradiciškai naudojami breketai puikiai atspindi šią baimę: jie pastebimi iš tolo, atrodo nesolidžiai. Breketai apsunkina įprastą gyvenimo ritmą, dantų priežiūrą, galimybę mėgautis maistu ir net tam tikromis sporto šakomis.

Tačiau šiuolaikinė ortodontija laužo nusistovėjusius stereotipus. Ortodontinis gydymas neturi būti pastebimas, trukdantis, nepatogus! Pacientams, norintiems maksimaliai tikslaus ir nepastebimo gydymo, verta rinktis nematomas dantų tiesinimo kapas.

Tai – visame pasaulyje pripažinta inovacija, kurios dėka dantys tiesinami be jokio diskomforto: pacientui individualiai suteikiamas iš skaidraus medicininio plastiko pagamintų kapų rinkinys. Kapos švelniai ir nepastebimai koreguoja dantų padėtį, o gydymas jomis trunka vidutiniškai 6 mėnesiais trumpiau nei renkantis breketus! Kapos gali būti nuimamos, todėl neapsunkina nei mitybos, nei burnos ertmės priežiūros.

Vertinate estetiką ir novatoriškus sprendimus? Kviečiame apsilankyti „Dentastra“ odontologijos klinikoje ir pradėti savo kelionę taisyklingos šypsenos link!

Plačiau