Ką apie Jus pasako Jūsų dantys? - Dentastra.lt

Ką apie Jus pasako Jūsų dantys?

Šypsena – mūsų asmenybės atspindys. Besišypsantis žmogus palieka gerą įspūdį, kiekvienam malonu leisti laiką tokio žmogaus draugijoje. Vis dėlto, daugelis šypseną yra priversti slėpti dėl prastos dantų būklės. Kokią įtaką dantų būklė turi socialiniam gyvenimui ir ką apie mus pasako mūsų dantys?

Dantų įtaka asmeniniam gyvenimui

Įvairios odontologinės problemos gali iššaukti didesnius ar mažesnius kompleksus: netaisyklingai išsidėstę dantys, nemalonus burnos kvapas, formą ar spalvą pakeitę dantys, netaisyklinga sąkandžio padėtis, prarasti dantys ar pan. Susiduriantys su šiomis problemomis asmenys vengia šypsotis, dėl to atrodo drovūs, uždari, nekelia pasitikėjimo. Tokios prielaidos gali pakenkti užmegzti pažintis ar pakišti koją karjeroje. Taigi, dėl prastos dantų būklės kenčia ne tik sveikata, bet ir socialinis gyvenimas.

„Nudilę dantys byloja apie nevalingą dantų griežimą, kurį dažniausiai sukelia stresas, įtampa.“

Ką atspindi burnos ertmė?

Vos tik praveriate burną odontologo kėdėje, gydytojas mato informaciją ne tik apie Jūsų dantis, bet ir gyvenimo būdą, psichologinę būklę. Kaip? Pavyzdžiui, nudilę dantys byloja apie nevalingą dantų griežimą, kurį dažniausiai sukelia stresas, įtampa. Nustačius dantų griežimo priežastį, parenkamas optimaliausias problemos sprendimo būdas. Dažniausiai pacientams pagaminamos individualios kapos, kurios nakties metu apsaugo dantis nuo dilimo.

Klinikos paslaugos

Kita dažna problema, kuria skundžiasi pacientai – nemalonus burnos kvapas. Šis sutrikimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Viena iš jų – prasta burnos higiena. Nuo dantų paviršiaus nenuvalomos apnašos daro įtaką blogo kvapo atsiradimui. Be to, gali išsivystyti periodonto ligos, kurių taip pat vienas iš požymių yra būtent nemalonus kvapas. Norint išvengti pavojingų burnos ertmės ligų bei atsikratyti nemalonaus kvapo, būtina ne tik kruopščiai valytis dantis namuose, bet ir atlikti profesionalią burnos higieną maždaug kartą per pusmetį.

„Jeigu žandikaulio kaulas yra stipriai aptirpęs, tai yra pastebima iš karto, nes pasikeičia veido bruožai.“

Dantų netekimas lemia visą grandinę neigiamų pokyčių, todėl jeigu žmogus yra praradęs dantį (-is), gydytojas apžiūrėjęs burnos ertmės būklę mato, ar buvo uždelsta atkurti dantis. Praradę atramą, krypsta šalia esantys dantys. Be to, tirpsta žandikaulio kaulas. Jeigu žandikaulio kaulas yra stipriai aptirpęs, tai yra pastebima iš karto, nes pasikeičia veido bruožai: paryškėja raukšlės, smakras pasislenka į priekį, siaurėja lūpos. Šios problemos sprendžiamos atliekant kaulo priauginimo operaciją bei atkuriant dantis implantais.

KontaktaiSkambinti