Tiesūs dantys – gražios ir sveikos šypsenos sudedamoji dalis. Ne retai žmonės, kurių dantys yra problematiški ar neatrodo tiesūs, vengia šypsotis ar net bendrauti su aplinkiniais, nes dėl netinkamo sukandimo ar pakrypusių dantų jaučia nuolatinį stresą. Tiesa odontologija jau seniai pasiūlė sprendimus, kaip ištiesinti net ir tokius dantis, kurie, atrodo, tiesūs nebebus niekuomet. Dažniausiai dantų tiesinimui iki šiol buvo naudojami breketai. Tačiau šiandien jau galima rinktis ir alternatyvius variantus.

Nors dantų tiesinimas breketais visuomet buvo efektyvus ir nekenkia paciento dantims, nemažai žmonių vengia ryžtis dantų tiesinimui, jei tam reikės nešioti breketus. Kartais manoma, jog breketai sugadina žmogaus įvaizdį, krenta aplinkiniams į akis. Tad nenorintys nešioti breketų retai kada pasidomi, kaip kitais būdais ištiesinti dantis. O jų šiandien odontologija tikrai turi!

Breketų alternatyva – laminatės

Vienas iš būdų tiesinti dantis be breketų, yra laminačių pasirinkimas. Tai labai patogus ir nematomas būdas dantų tiesinimui. Tiesa, specialistai pataria, jog laminatės geriausiai tinka tuomet, kai reikia tiesinti pavienius dantis, kurie išlenda iš savo vietos, stumia kitus dantis ar ant jų „lipa“. Tuomet ant tokio danties gali būti dedama laminatė, kuri ištiesina dantį. Dažniausiai tokio tipo laminatės kitaip dar vadinamos porcelianinėmis plokštelėmis, labiausiai pasitarnauja tiems pacientams, kuriems reikia pagalbos su priekiniais dantimis. Ankščiau priekinių dantų atkūrimui, gražinimui ir tiesinimui odontologai naudodavo estetinį plombavimą, tačiau taip pažeidžiami paties danties audiniai. Tuo tarpu laminatė ne tik atkuria tinkamą ir taisyklingą danties formą, bet ir suteikia jam natūralią išvaizdą.

Dantis ištiesins nematomos kapos

Kol kas populiariausia alternatyva breketams Lietuvoje yra specialios dantų tiesinimo kapos. Tai unikalūs gaminiai, kurie užtikrina ne tik tinkamą dantų poziciją, bet ir estetinį vaizdą. Šios kapos gaminamos pagal paciento žandikaulį ir gali būti nešiojamos nuolat. Svarbiausia, jog jos pagamintos taip, jog yra plonytės ir visiškai nematomos net iš labai arti. Todėl Jūs galite jaustis drąsiai, bendrauti, šypsotis ir būti tikri, jog aplinkiniai nė nepastebės, kad nešiojate kapas.

Dažniausiai toks dantų tiesinimas kapomis pacientams patariamas rinktis, kai dantys yra per daug susiglaudę arba kaip tik tarp kai kurių dantų susidarę per dideli tarpai. Be to, nematomos kapos puikiai tinka ir tuomet, kai yra gilus sukandimas, tačiau pageidaujama dantų padėtis ne tolimesnė kaip 4-5 mm nei prieš gydymą. Dažniausiai dantų tiesinimo kapos parduodamos komplektais ir nešiojamos pagal poreikį jas keičiant. Toks metodas užtikrina dantų sveikatą, nesukelia nemalonių pojūčių nešiojančiam žmogui, o dantų šaknys nepatiria nereikalingo streso.