Kaip pasiruošti dantų implantavimo procedūrai? - Dentastra.lt

Kaip pasiruošti dantų implantavimo procedūrai?

Planuojate atlikti dantų implantavimo procedūrą, tačiau nežinote kaip jai pasiruošti? Odontologijos klinikos „Dentastra“ specialistai primena, ką reikėtų žinoti, kad implantavimas vyktų kuo sklandžiau ir galėtumėte džiaugtis ilgalaikiais rezultatais.

  • Pirmiausia, būtina apsilankyti konsultacijoje, kurios metu gydytojas įvertins Jūsų dantų, burnos, žandikaulių kaulo būklę, atliks reikalingus tyrimus, išklausys Jūsų lūkesčius, papasakos apie galimus gydymo metodus, sudarys tikslų gydymo planą. Pokalbio metu būtinai informuokite gydytoją, jei sergate kokiomis nors sisteminėmis ligomis ar vartojate kokius nors vaistus. Tai žinodamas, jis galės įvertinti galimas operacijos rizikas ir jų išvengti. Jeigu turite kokių nors abejonių ar ramybės neduodančių klausimų, būtinai juos užduokite, kad atvykę implantacijos procedūrai galėtumėte jaustis visiškai ramūs.
  • Prieš dantų implantaciją rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, kad pašalinti dantų apnašą, akmenis, bakterijų sankaupas ir išvengti galimų infekcijų bei komplikacijų.
  • Pasak gydytojų, sklando neteisinga nuomonė, kad prieš dantų implantaciją, kaip ir prieš kitas operacijas, negalima valgyti. Tačiau dantų implantai dažniausiai sriegiami taikant vietinę nejautrą, o kelias valandas po operacijos, kol apatinė veido dalis ir liežuvis bus nutirpę, valgyti gali būti nepatogu. Todėl prieš atvykstant dantų implantacijai, jeigu jos metu nebus naudojama sedacija ar implantuojantis gydytojas nenurodys kitaip, rekomenduojama sočiai pavalgyti. Tačiau dieną prieš operaciją patariama negerti alkoholinių gėrimų ir kavos ar kitų kofeino turinčių maisto produktų bei gėrimų, nes jie skystina kraują. Uždegimų ir kitų komplikacijų riziką didina rūkymas, todėl prieš dantų implantaciją rekomenduojama bent jau sumažinti surūkomų cigarečių kiekį, o procedūros dieną – nerūkyti.
  • Jei gydytojas paskyrė, prieš procedūrą reikia išgerti nuskausminamųjų vaistų ar antibiotikų. Tačiau 7-10 dienų prieš operaciją negalima vartoti kraujo krešėjimą lėtinančių vaistų, galinčių sukelti rimtas komplikacijas.
  • Norint palengvinti odos dezinfekavimą, moterims patartina į implantacijos procedūrą atvykti be makiažo, o vyrams – nusiskusti barzdą.
  • Maždaug savaitę po operacijos patartina neplanuoti jokių svarbių įvykių, vengti intensyvios fizinės veiklos, nesimaudyti karštoje vonioje, nesikaitinti pirtyje ir nesideginti. Po procedūros reikėtų šaldyti skruostą – tai sumažins patinimą ir skausmą. Taip pat būtina vartoti gydytojo paskirtus vaistus, skalauti burną antiseptinėmis priemonėmis. Prasidėjus karščiavimui arba nepavykstant nuslopinti skausmo nuskausminamaisiais vaistais, reikėtų nedelsiant kreiptis į dantų implantaciją atlikusį gydytoją.

Nusprendėte susigrąžinti estetišką šypseną ir prarastas dantų funkcijas atlikdami implantaciją? Patyrę odontologijos klinikos „Dentastra“ gydytojai laukia Jūsų, pasirengę atlikti reikalingus tyrimus, sudaryti Jums tinkamiausią individualų gydymo planą ir užtikrinti sklandžią procedūros eigą bei ilgai džiuginsiantį rezultatą.

Plačiau