Kas bendro tarp burnos sveikatos ir širdies ligų? - Dentastra.lt

Kas bendro tarp burnos sveikatos ir širdies ligų?

Mūsų kūnas veikia tarsi darnus mechanizmas, kuriame lygiavertiškai svarbus kiekvienas sraigtelis. Vadinasi, dantų būklė liečia ne tik burnos sveikatą – sugedęs dantis yra infekcijos židinys visam organizmui. Ar prasta burnos ertmės sveikata gali būti susijusi su širdies smūgio ar insulto rizika? Pasirodo, kruopšti dantų priežiūra ne tik padeda išlaikyti sveiką ir gražią šypseną, bet ir apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Dantų valymas – daugiau nei higiena

Bloga burnos sveikata siejama su prastesne širdies veikla ir didesne širdies priepuolio rizika.   Amerikoje atliktas tyrimas atskleidė dantų valymo įpročių ir pavojingų širdies ligų sąsajas. Rezultatai verčia sunerimti: žmonės, kurie dantis valosi rečiau nei du kartus per dieną ir trumpiau nei 2 minutes, turėjo net tris kartus didesnę riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų nei tie, kurie laikėsi tinkamos dantų priežiūros rekomendacijų, t.y. dantis valė du kartus per dieną mažiausiai po dvi minutes. Šis tyrimas kiekvienam turėtų būti priminimas, kad dantys ir aplinkiniai audiniai yra neatsiejama organizmo dalis, kuriai turime skirti visokeriopą priežiūrą.

Periodontitas ir širdies ligos

Periodonto ligos – tai uždegiminiai susirgimai dantį supančiuose audiniuose. Lietuvoje periodontito požymiai pasireiškia net 90 proc. žmonių, o 45 proc. vyresnių nei 35 metai asmenų serga lėtine periodontito forma. Vystantis periodonto ligoms, bakterijos patenka į kraujotaką ir plinta po visą organizmą. Įrodyta, kad nuolatinė uždegimo būsena gali išprovokuoti širdies ar kraujagyslių ligas, problemas su širdies vožtuvais.

Pastebėję tokius požymius kaip kraujuojančios, patinusios, nuo dantų atsitraukusios dantenos, taip pat, pasireiškus nemaloniam burnos kvapui ar dantų paslankumui, nedelsdami apsilankykite pas gydytoją odontologą, nes šie veiksniai gali būti periodonto ligų požymiai. Laiku sustabdžius periodonto progresavimą, išsaugomi sveiki dantys ir išvengiama rimtų sveikatos negalavimų. Atminkite – burnos būklė yra svarbi mūsų bendros savijautos dalis. Kad blogos bakterijos nepatektų į kraują ir neapnuodytų organizmo, pakanka pagerinti kasdienius įpročius. Atsakinga dantų higiena teigiamai veikia tiek šypsenos estetiką, tiek bendrą sveikatą.

KontaktaiSkambinti