Kaulo augmentacija. Kas tai ir kada prireikia šios procedūros? - Dentastra.lt

Kaulo augmentacija. Kas tai ir kada prireikia šios procedūros?

Netekus danties, ne visi skuba kreiptis dėl implantavimo procedūros. Didžioji dalis šią procedūrą atidėliojančių tikina, kad sugeba kramtyti maistą ir be pašalinto danties. Tačiau šis nedidelis diskomfortas toli gražu nėra viskas, ko reikėtų baimintis. Viena nemaloniausių danties atkūrimo atidėliojimo pasekmių – kaulo nykimas. Todėl, nusprendus dantį atkurti vėliau, greičiausiai bus būtinas kaulo priauginimas ( kitaip – augmentacija).

Ne visi žino, kad pašalinus dantį, dėl apkrovos trūkumo žandikaulis toje vietoje ima pamažu tirpti. Kaulas gali pradėti nykti ir dėl aplink pašalintą dantį buvusios infekcijos, pavyzdžiui, jeigu buvo skilusi danties šaknis ar pacientas sirgo parodontoze.

Svarbu žinoti tai, kad praradus tam tikrą kaulo kiekį, implantacija yra neįmanoma be kaulo atkūrimo procedūros – augmentacijos. Augmentacijos rūšių bei technikų yra gana daug. Vienos jų skirtos atstatyti kaulo aukščiui, kitos – pločiui, trečios – abiems kartu.

Sužinoti, ar reikalinga kaulo augmentacija, galima atlikus kompiuterinės tomografijos 3D rentgenologinį tyrimą, kurio metu išmatuojamas kaulo plotis ir aukštis. 
Jei kaulo implantui įsriegti nepakanka, visų pirma, reikia atlikti augmentacijos procedūrą.

Besidomintys šia tema tikriausiai yra girdėję ir apie sinuso dugno gleivinės  pakėlimo operaciją. Ši operacija yra viena iš kaulo augmentacijos rūšių. Ji atliekama viršutinių šoninių dantų srityje tais atvejais, kai kaulo aukštis iki sinuso yra nepakankamas implantacijai. 

Tačiau odontologijos klinikos „Dentastra“ specialistai pataria ne patiems spėlioti apie žandikaulio kaulo būklę, bet apsilankyti klinikoje, kur kartu su gydytoju išsiaiškinsite, ar prieš danties implantavimo procedūrą Jums prireiks kaulo augmentacijos.

Plačiau