Kodėl dantų plombas būtina keisti reguliariai? - Dentastra.lt

Kodėl dantų plombas būtina keisti reguliariai?

Nors šiuolaikinės technologijos sparčiai tobulėja ir gydymas teikia ilgalaikius rezultatus, dantų plombos nėra amžinos. Jų paviršius porėtas, be to, bėgant metams atsiranda mikroplyšiai tarp dantų ir plombų, todėl jas būtina pakeisti naujomis. Nuo kokių sveikatos iššūkių apsaugo senų, nusidėvėjusių arba nekokybiškų plombų keitimas?

Plombų nusidėvėjimo priežastys

Nors kokybiškos plombos tarnauja 5-erius metus ir ilgiau, jos nenumaldomai dėvisi dėl natūralių priežasčių – dantų kontaktavimo kramtant, paviršių trynimosi. Taip pat plomboms kenkia griežimas dantimis (bruksizmas), nepakankama burnos higiena, netaisyklingas sąkandis ar dantų padėtis lanke. Kuo didesnė plomba, tuo trumpiau ji tarnauja: jeigu plombuotas didelis danties plotas, didesnė rizika, kad plomba įskils ar taps nesandari ir dantį vėl paveiks ėduonis.

Senos, nusidėvėjusios, laiku nepakeistos plombos traukiasi, praranda hermetiškumą. Ilgainiui plombose atsiranda mikroplyšiai, pro kuriuos į dantį patenka grėsmingi mikroorganizmai, maisto likučiai. Danties viduje susidaro rūgštinga terpė, kurioje dauginasi ėduonį sukeliančios bakterijos. Dantis tampa mažiau atsparus ir labiau pažeidžiamas, plonėja danties sienelės, didėja skilimo ir ligų rizika.

Kada laikas keisti plombą?

  • Tai individualu: kiekvieno paciento situacija yra unikali. Jeigu plomba laikosi tvirtai, ji neįtrūkusi, nenuskilusi, plombuoto danties neskauda ir nėra jaučiami jokie kiti nemalonūs simptomai, tuomet plomba tarnauja gerai ir jos nereikia keisti.
  • Gydytojai rekomenduoja stebėti savo dantų būklę, reguliariai atlikti profilaktinę odontologinę patikrą.
  • Pastebėjus ar pajutus bet kokius pokyčius (įtrūkimus, spalvos pasikeitimas, padidėjęs jautrumas ir pan.), nedelsiant kreipkitės į gydytoją, kuris pasirūpins plombos pakeitimu ir danties gydymu.
  • Neatnaujinus sandarumą praradusios, pažeistos, įskilusios plombos, išauga grėsmė, kad dantį paveiks ėduonis arba įvyks jo lūžis.
  • Laiku nesuteikus pagalbos, laukia brangesnis, ilgesnis, sudėtingesnis gydymas ir net danties praradimo rizika.

Gali padėti rentgenas

Rekomenduojama bent 2 kartus per metus profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą, kuris atliks rutininę apžiūrą. Pastebėjus nerimą keliančių ženklų, dažnu atveju pritaikomas rentgenologinis diagnostinis tyrimas: jo metu tiksliai įvertinama plomba ir danties padėtis, paviršinių ir gilesnių audinių būklė. Diagnozavus net menkiausius pakitimus ar įtrūkimus, plomba koreguojama arba pakeičiama nauja, hermetiška restauracija.

Odontologijos klinikoje „Dentastra“ naudojamos aukštos kokybės plombinės medžiagos, leidžiančios pasiekti geriausių rezultatų bet kokioje situacijoje. Nenustokite šypsotis, registruokitės gydytojo odontologo konsultacijai www.dentastra.lt arba telefonu +370 674 18 963.

Plačiau