Kokie pagrindiniai breketų ir tiesinimo kapų skirtumai? - Dentastra.lt

Kokie pagrindiniai breketų ir tiesinimo kapų skirtumai?

Dauguma žmonių sutinka, jog šypsena yra vienas svarbiausių išvaizdos atributų. Norėdami turėti tiesius ir sveikus dantis didžioji dalis pacientų renkasi breketus arba nematomas tiesinimo kapas. Tačiau, kuris variantas yra labiausiai tinkamas Jums ar Jūsų vaikui? Viskas priklauso tik nuo Jūsų prioritetų.

Išvaizda

Pagrindinis skirtumas tarp breketų ir šiuolaikinių nematomų dantų tiesinimo kapų yra jų išvaizda – kapos yra praktiškai nematomos, kai tuo tarpu metaliniai breketai yra labiau pastebimi.
Tiesinimo kapos gaminamos iš permatomo plastiko ir, nors daliai vaikų patinka rinktis skirtingų spalvų metalinių breketų gumeles, didžioji dalis jaunuolių ir suaugusiųjų pirmenybę teikia nematomoms tiesinimo kapoms.

Komfortas

Dantų tiesinimas yra ilgalaikis, labai reikalingas, tačiau ne visuomet malonus procesas. Vis dėlto, tiesinimas kapomis paprastai pacientams yra labiau komfortabilus nei tradiciniais breketais, kadangi kapos sukelia mažesnį spaudimą patiems dantims.

Breketai taip pat gali turėti aštrių kampų bei žaloti liežuvį ir apatinę lūpą, o jeigu Jūs ar Jūsų vaikas užsiima kokiu nors sportu, metaliniai breketai netgi gali sukelti grėsmę saugumui – pavyzdžiui, įvykus kontaktui su kamuoliu ar kitais žaidėjais.

Efektyvumas

Breketai ilgus metus buvo naudojami dantų tiesinimui be jokios konkurencijos, todėl tai yra laiko patikrintas būdas turėti gražesnę šypseną. Svarbu tai, jog pacientai negali breketų nusiimti patys, todėl turi juos nešioti taip, kaip rekomenduoja gydytojai ortodontai – 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Tuo tarpu tiesinimo kapas galima išsiimti ir pačiam, o tai gali sukelti iššūkių dantų tiesinimo eigoje. Tyrimais nustatyta, jog pacientai tiesinimo kapas neretai nešioja trumpesnį laiką, negu rekomenduoja gydytojai, todėl bendras dantų tiesinimo procesas gali užtrukti ilgiau. Be to, pamiršus įsidėti kapas ar jas pametus, dantys gali sugrįžti į pradinę būseną.

Tradiciniai metaliniai breketai taip pat kur kas efektyvesni tuo atveju, jeigu dantys yra itin kreivi. Tiesinimo kapos ne visuomet gali ištiesinti vieną ant kito „užlipusius“ ar persisukusius dantis.

Priežiūra

Gera dantų priežiūra turėtų būti jūsų prioritetu nepriklausomai nuo to, ar pasirinksite breketus, ar tiesinimo kapas. Įprastai dantų valymo procesas yra kiek paprastesnis breketų nešiotojams, nes dantis išsivalyti galite taip, kaip esate įpratę – paprastu dantų šepetėliu ir siūlu. Vis dėlto, mažesni maisto likučiai gali įstrigti tarp metalo ir tuomet, norint juos išvalyti, reikės specialaus dantų šepetėlio.

Nešiojant tiesinimo kapas dantų valymas šepetėliu ir dantų siūlu gali pareikalauti šiek tiek daugiau pastangų – kiekvieną kartą pavalgius Jums reikės išvalyti ir kapas. Tai padaryti galima paprasčiausiu drungnu vandeniu ir šepetėliu arba specialia valymo priemone. Kapas svarbu kruopščiai prižiūrėti ne tik dėl to, kad jos yra permatomos, tačiau ir tam, kad jose nesikauptų maisto likučiai bei bakterijos.

Moderni odontologijos klinika „Dentastra“ siūlo šiuolaikinį dantų tiesinimą nematomomis kapomis. Jeigu norite sužinoti, ar šis dantų tiesinimo būdas yra tinkamas Jums, užsiregistruokite konsultacijai jau dabar. Norėdami gauti dar daugiau naudingų patarimų apie dantų priežiūrą, peržiūrėkite ir kitus mūsų įrašus.

Plačiau