Pažeisti dantys: šalinti ar suteikti antra šansą? - Dentastra.lt

Pažeisti dantys: šalinti ar suteikti antra šansą?

Pastebėjote, kad Jūsų dantis labai patamsėjo, buvo stipriai pažeistas, o gal nuskilo? Dalis pacientų skuba svarstyti apie tokio danties šalinimą. Šiandien tai tikrai nebūtina! Sužinokite apie šiuolaikinius gydymo sprendimus, kurie leis suteikti Jūsų dantims antrą šansą.

Kaip išgelbėti dantį?

Gydytojai odontologai visais atvejais siekia išsaugoti natūralų dantį: tai padeda užtikrinti gerą kaimyninių dantų būklę, taisyklingą sąkandį, kramtymą ir kitas funkcijas. Susidūrus su įvairaus dydžio dantų defektais, pritaikomas atitinkamas gydymas. Šiuolaikiniai odontologijos metodai taip ištobulinti, kad dantį nuo praradimo dažniausiai pavyksta išgelbėti: netgi tuo atveju, kai šis būna išmuštas! Dantis šalinamas tik kraštutiniais atvejais, kai būna pažeistas negrįžtamai.

Taigi, jeigu susidūrėte su danties pažeidimais, nenuleiskite rankų. Susipažinkite su naujausiais dantų atkūrimo sprendimais:

  • Estetinis dantų plombavimas – kone populiariausias dantų atkūrimo metodas, leidžiantis susigrąžinti ne tik norimą išvaizdą, bet ir dantų funkcijas: padeda atkurti sužemėjusį sąkandį, suteikia dantims buvusią natūralią formą. Procedūrai naudojamos kompozitinės medžiagos ant dantų dengiamos sluoksniavimo technika: tokiu būdu išgaunamas reikiamas dantų atspalvis bei skaidrumas.
  • Dantų laminatės – tai plonos porceliano arba presuotos keramikos plokštelės, kuriomis dengiamas dantis. Tai itin patikimas estetinio protezavimo metodas, pakeičiantis priekinių dantų formą ir spalvą. Laminatės gaminamos kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgiant į dantų anatomiją ir poreikius. Šios plokštelės klijuojamos ant priekinio dantų paviršiaus, išgaunant maksimalią estetiką bei tvirtumą.
  • Dantų vainikėliai (karūnėlės) – tai protezai, tvirtinami ant nušlifuoto danties sienelių, atstatant pažeistus, masės netekusius ar nulūžusius dantis. Taip pat – sustiprinant dantį po atlikto gydymo (pvz., gydant dantų šaknų kanalus). Dantų vainikėliai patikimai apgaubia suplonėjusias danties sienas ir apsaugo dantį nuo galimų skilimų ir lūžių. Taip pat vainikėliai leidžia užmaskuoti nepageidaujamus danties defektus, pigmentines dėmes, spalvos pakitimus.
  • Įklotai, užklotai – atlieka panašią funkciją, kaip dantų vainikėliai, tačiau dedant užklotą netenka šlifuoti danties audinių. Tai efektyvus sprendimas, koreguojant mažesnės apimties dantų defektus.

Kviečiame nesitaikstyti su nusidėvėjusiais ar pažeistais dantimis – suteikite jiems antrą šansą šiuolaikinių restauracijų pagalba. Jūsų laukia kvalifikuoti „Dentastra“ specialistai. Registruokitės apžiūrai jau šiandien!

Plačiau