Problemos, kurias išsprendžia profesionali burnos higiena - Dentastra.lt

Problemos, kurias išsprendžia profesionali burnos higiena

Net ir valantis dantis kruopščiai ir atsakingai, užtikrinti sunkiai pasiekiamų vietų švarą gali būti sudėtinga. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl nepašalintos nuosėdos gali būti pavojingos ir kaip galite jų atsikratyti.

Kai valant dantis dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu apnašos nėra pašalinamos, jos sukietėja ir virsta dantų akmenimis, kurie kaupiasi palei dantenų liniją ir tvirtai prisitvirtina prie dantų, dar labiau apsunkindami jų švaros palaikymą.

Kas atsitinka, kai laiku nepašalinami dantų akmenys?

Susikaupę akmenys matomi plika akimi. Į apnašą bei akmenis įsigeria pigmentinės medžiagos, todėl gali patamsėti dantų spalva, burnoje atsirasti blogas kvapas. Dantų akmenų neįmanoma pašalinti be profesionalios higienos pagalbos. Jei akmenys laiku nepašalinami, ant danties ir po dantenomis gali formuotis vis daugiau apnašų, o jas sudarančių bakterijų sankaupos gali sukelti dantų jautrumą, kariesą, burnos gleivinės, dantenų ligas. Bene dažniausia jų – periodontitas, kai ūmus uždegimas pažeidžia dantis supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą. Periodontitas – tai ir viena iš pagrindinių dantų netekimo priežasčių.

Nepakankama burnos priežiūra sukuria palankią terpę ir kitų infekcijų vystymuisi. Remiantis tyrimų duomenimis, dantenų uždegimas gali būti diabeto, širdies ligų priežastimi. Profesionali burnos higienos padeda sumažinti dantenų ligų riziką arba sustabdyti jų progresavimą.

Kaip pašalinti dantų akmenis?

Profesionali burnos higiena – tai procedūros burnos ertmėje, kurias atlieka profesionalus burnos higienistas. Profesionalios higienos metu šalinamos dantų apnašos ir dantų akmenys, taip pat pigmentinės apnašos, susidarančios dėl rūkymo, gausaus kavos, arbatos vartojimo. Vėliau poliruojami dantų ir plombų paviršiai, taip jie tampa atsparesni ėduoniui, kaupiasi mažiau apnašų. Jautrių dantų kakleliai gali būti padengiami specialia, jautrumą mažinančia priemone – fluoro pasta, esant poreikiui atliekamos kitų gydomųjų preparatų aplikacijos.

Kodėl svarbu atlikti dantų higieną?

Profesionali burnos higiena ne tik pagerina bendrą burnos sveikatą (nuvalius apnašas ir akmenis, sumažėja dantenų kraujavimas, patinimas, atgaivinama burnos ertmė) – jos metu diagnozuojamos jau esamos ar gresiančios periodonto ligos ir karioziniai dantų pažeidimai. Esant reikalui, pacientui iš karto rekomenduojama speciali priežiūra ar reikalingas gydymas.

Profesionalios higienos metu taip pat nustatomas dantų valymo efektyvumas, pacientui primenama dantų priežiūros svarba, parenkamos tinkamiausios burnos priežiūros priemonės (tiek karieso, tiek periodontinių ligų prevencijai), pateikiamos individualios burnos higienos rekomendacijos.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Odontologijos klinikos „Dentastra“ gydytojai odontologai primena, kad burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus. Procedūrų dažnis priklauso nuo individualios burnos higienos įgūdžių, apnašo kaupimosi ir akmenų susidarymo intensyvumo, bendros burnos sveikatos. Jei akmenys arba pigmentinis apnašas kaupiasi greičiau, taip pat esant esant periodonto patologijai, dantų higieną reikėtų atlikti kas 3 – 4 mėnesius. Dantų higienos procedūrą būtina atlikti ir prieš implantavimo procedūras, kitas chirurgines operacijas. Svarbu suprasti, kad tinkama dantų priežiūra ir reguliariai atliekama profesionali burnos higiena padeda ne tik džiaugtis gražesniais, spindinčiais dantimis, bet ir išvengti odontologinių bei kitų sveikatos problemų.

Plačiau