Protinio danties šalinimas. Kada būtina atlikti šią procedūrą? - Dentastra.lt

Protinio danties šalinimas. Kada būtina atlikti šią procedūrą?

Daugelis suaugusiųjų turi bent vieną ar kelis išdygusius protinius dantis, kuriuos žino, kad galimai reikės šalinti. Tačiau iki šiol protinių dantų rovimas lieka paslaptimi. Kada ši procedūra reikalinga?

Protiniai dantys – paskutiniai abiejuose žandikauliuose esantys dantys. Paprastai šalinti protinius dantis reikia priklausomai nuo to, kaip jie išdygo. Jeigu protiniai dantys nesukelia jokių nepatogumų, yra išdygę taisyklingai, ir juos pavyksta kruopščiai išsivalyti dantų šepetėliu, tuomet jų nebūtina šalinti.

Tačiau dažniausiai protiniai dantys išdygsta netaisyklingai, nes neturi pakankamai vietos žandikaulyje. Tokiais atvejais juos reikėtų šalinti.

Nemalonumų virtinė

Netaisyklingai išdygę protiniai dantys remiasi į šalia esančius dantis, o dėl to gali atsirasti ortodontinės problemos – dantų susigrūdimas, sąkandžio anomalijos. Be to, yra tikimybė, kad netinkamai išdygęs protinis dantis suformuoja tarpelį tarp dantų.

Taip pat netaisyklingai išdygusius protinius dantis sunkiai pasiekia dantų šepetėlis ir dantų siūlas, o dėl prastos burnos higienos gali atsirasti daugiau apnašų, kurios lemia burnos ertmės ligų atsirandimą (dantų ėduonį, periodontitą). Be to, netaisyklingi protiniai dantys gali traumuoti žandų gleivinę (tai nutinka valgant arba miegant).

Kada šalinti?

Gydyti sugedusius protinius dantis paprastai sudėtinga, kadangi jie turi ribotą priėjimą. Todėl sergant sudėtingesnėmis ligomis (pavyzdžiui, dantų šaknų kanalų uždegimu), vietoj gydymo rekomenduojama sugedusį dantį pašalinti.

Šalinti protinį dantį vertėtų ir tada, kai prie nepilnai išgydusio danties kaupiasi maisto likučiai, protiniai dantys stumia ar remiasi į kitus sveikus dantis arba kai kankina nemalonus skausmas.
Pastebėjus bent kelis išvardintus simptomus, raginame nedelsti ir kreiptis į klinikos „Dentastra“ specialistus, kurie tiksliai ir kruopščiai įvertins Jūsų dantų būklę!